5 znaků zdravé sebelásky

Sebelásku často zaměňujeme se sobectvím a egocentrismem. Co vlastně znamená mít se zdravě rád? Poznejte, co to znamená mít k sobě hezký vztah a zároveň nebýt pokrytcem. Zde jsou základní znaky zdravé sebelásky.

sebelaskaZdravá sebeláska nezná závislost

Jaké vztahy dnes vytváříte s ostatními? Umíte být bez partnera či partnerky několik dní a zařídíte si vlastní program? Někdy se stává, že si na tom druhém vytváříme emoční závislost a máme pocit, že bez něj by náš život nebyl tak hezký, pestrý. Když se ale máme zdravě rádi, dobře víme, že ve vztahu musí být vždy rovnováha a jsme to hlavně my, kdo si vytváří pocit štěstí a radosti ve svém životě. Neočekáváme od toho druhého, že nám hezký život zařídí.

Zdravá sebeláska umí být empatická

Lidé, kteří jsou sami se sebou v harmonii, mají dostatek kapacity na to poslouchat a vnímat druhé. Když na sobě zapracujeme a poznáme svůj vlastní vnitřní svět, získáme  tím obrovské množství energie, kterou můžeme využívat pro pomoc jiným. Člověk, který se má zdravě rád, je tu i pro druhé. Zároveň si ale umí stanovit vlastní hranice.

Chcete na zdravé sebelásce zapracovat? Vyzkoušejte koučinkový program s mými certifikovanými kouči – Umění sebedůvěry

Zdravá sebeláska dává láskyplné hranice

Lidé, kteří si neváží sami sebe, dovolují všem, aby zasahovali do jejich života. Ze strachu se přizpůsobují, neumí říct NE a často zůstávájí na konci dne bez energie. Ten, kdo se má zdravě rád, dobře ví, kde jsou jeho osobní hranice a kam až pustit druhé. Zároveň ale své hranice stanovuje s láskou, nikoliv agresivně. Dobře ví, že ti, kteří jej milují, budou jeho hranice respektovat.

Zdravá sebeláska miluje bez podmínky

Milujete toho druhého, protože je milý, umí vydělat peníze nebo se hezky stará o děti? Poté jste nepoznali skutečnou lásku. Ta není podmíněná, vyvěrá ze svobody a je stálá. Pokud umíme milovat sebe, dobře si tento fakt uvědomujeme a nežádáme od toho druhého, aby byl v určité formě jen proto, že si to my přejeme. Umět milovat bez podmínky je skutečný um, který ale značí o vlastní zdravé sebelásce.

Zdravá sebeláska přijímá i vaše temné stránky

Máte se rádi, jen když jste štíhlí nebo máte doma uklizeno? I my sami si dáváme podmínky, za kterých sami sebe milujeme. To ale není zdravá sebeláska. Přijměte tedy i vaše temné stránky a naučte se sebelásce, i když nejste 100% perfektní. Nebojujte proti sobě a naopak s nedokonalostí pracujte. S maximální láskou k sobě.

Chcete na zdravé sebelásce zapracovat? Vyzkoušejte koučinkový program s mými certifikovanými kouči – Umění sebedůvěry

1 thoughts on “5 znaků zdravé sebelásky

  1. Hana Sladká

    Dobrý den
    Leničko sleduji Váš pořad na „Streamu“ Restar života a moc se mi líbí. Vaše každé slovo je jako PERLA, jste supr. Kdyby se všichni lidé chovali tak jak to podáváte, bylo by na světě krásně! Moc Vám za ten pořad děkuji, a nechápu negativní příspěvky. Jsou asi od lidí, kteří jsou zapšklí a arogantní. Přeji Vám ať se Vám i nadále daří a hodně sluníčka do života! Mám Vás moc ráda! Hanka

Komentáře nejsou povoleny.