Desatero pro psychické zvládání krize

Dnes s vámi sdílím mé desatero, které mi každý den pomáhá se ukotvit ve svém vnitřním domově a ustát celou krizi s nadhledem i možností vnitřně povyrůst. Jsem si zcela jistá tím, že je právě teď zapotřebí na sobě pracovat intenzivně i systematicky.

MÉ DESTARERO PRO PSYCHICKÉ ZVLÁDNUTÍ KRIZE

1. Jsem si zcela vědoma toho, že stabilitu i dobré pocity najdu jen sama v sobě. Když nemohu změnit vnější svět, obracím se do svého, vnitřního, světa. Hledám klid, pokoj a svůj vnitřní domov skrze meditace, relaxační a dechová cvičení. 

2. Dýchám, a zase dýchám. Někdy stačí i 10 hlubokých nádechů a výdechů k tomu, abych se vrátila do svého středu. Využívám břišní dech pro spojení se svým vnitřním světem. Chodím na vzduch každý den a okysličuji svůj fyzický systém, co nejvíce to jde. 

3. Krizi vnímám jako příležitost k mé transformaci. Nenechávám se stahovat do negací a dávám si pozor na přísun informací z médií. Zároveň pracuji s vystoupením z komfortní zóny, a vnímám strach jako součást celého transformačního procesu. 

4. K mé vnitřní stabilitě mi pomáhá pravidelný a jasný režim. Pečlivě dbám na to, abych měla výživná rána, kvalitní stravu i spánkový režim. Můj den má pracovní část i tu, kdy jsem jen se svou rodinou. Dovoluji si také mít čas sama pro sebe, abych plně dočerpala své baterky. 

5. Komunikuji primárně s těmi, kteří mě nabíjí. Jsem ostražitější na energetické upíry. Jsem si vědoma toho, že právě v krizi jsem citlivější na externí informační tok a nechci svou mysl zahltit negacemi. 

6. Přijímám smrt jako součást mého života. Její přítomnost je pro mě motivací ke zkvalitňování mého života. Uznávám tichou zodpovědnost, ale nenechávám se okupovat nezdravým strachem. 

7. Pracuji na sobě každý den. Jak fyzicky, tak psychicky. Praktikuji jógu, pilates, rychlou chůzi nebo kolo. Večer si pouštím meditace nebo vzdělávací audioprogramy. 

8. Poznávám své strachy a učím se s nimi krok za krokem pracovat. Vím, že strach je přirozenou emocí, avšak nesmí mě paralyzovat a blokovat od mých snů i aktivit. Dovoluji si potkat se strachem, povídat si s ním a vést zdravou konfrontaci. 

9. Každé ráno rozpohybuji své energetické tělo a uzemním se. Právě zakořenění je důležité pro moji vnitřní stabilitu i klid. Požádám každé ráno Matku Zemi, aby mi dala potřebnou podporu, udělám pár dřepů nebo chodím bosá v trávě. 

10. Jsem pro druhé přínosem skrze své talenty. Jsem tady, abych naplňovala své životní poslání a motivovala druhé k transformaci. Zároveň využívám talentů jiných, abych je maximálně podpořila v jejich jedinečnosti. 

A jak zvládáte krizi vy? Pokud vás právě teď trápí nejistota nebo panické strachy, můžete vše konzultovat online se mnou nebo s mými kouči. Případně se registrujte do mého online tréninku „Generální úklid života“.