7 alarmujících ukazatelů vašeho životního vyhoření

Nechce se vám ráno vstávat z postele a říkáte si, jaký má tohle všechno smysl? Dostáváte se do pozice oběti, a nemáte energii na ráznější životní změnu? Všude kolem nás se mluví o pracovním syndromu vyhoření, ale co vyhoření životní? To je mnohem bolestivější a palčivější, přitom se o něm nikde nepíše.

Já vám dnes chci ukázat sedm hlavních ukazatelů, které značí o tom, že ztrácíte smysl svého života a nevíte, jak jít dále. A také vám dám krátký návod, jak své životní vyhoření řešit.

Nechce se vám ráno z postele

Dříve jste celí nadšení vyskočili z postele, a těšili jste se na nový den. Teď se vám ihned po probuzení sevře žaludek, a na mysl přijdou depresivní myšlenky. Je pro vás stále obtížnější vstát přesně na čas, protahujete si opakovaně budíka o minuty, a přemýšlíte nad tím, jak své tělo i hlavu vlastně dáte dohromady. A také potřebujete silnou kávu nebo dlouhou sprchu k tomu, abyste ze sebe udělali normálního člověka.

Naše pocity ihned po probuzení i po celé ráno, jsou velice přesným ukazatelem toho, v jaké kondici je naše psychika a životní balance. Tělo i mysl jsou ihned po probuzení věrnou kopií reality, protože do nich ještě nevstoupily různé látky, drogy nebo lidé, kteří naši psychiku poté ovlivňují.

Dostáváte se do pozice oběti

Dříve jste dávali maximální úsilí do svého rozvoje a měli pocit, že dokážete všechno na světě. Teď nadáváte na politiku, systém nebo jste v ukřivdění vůči svému bývalému. Z pozice tvůrce života jste se najednou posunuli do pozice oběti, která viní ze svých nepříjemných pocitů všechny kolem. Dobře  vím, že někdy je bytí v oběti mnohem snažší, než si přiznat, že si za dosavadní život i problémy můžeme my sami. A je vždy bolestivé z této pozice vystoupit. Je to ale jediná možnost, jak se v životě posunout dále.

Pokud jste se rozhodli své křivdy zbavit a uzavřít minulost, pojďte se mnou absolvovat online koučinkový program “Generální úklid života”. Během osmi týdnů společně uklidíme váš život, a vy začnete znovu žít. A to šťastně i v naplnění.

Pohráváte si se závislostí

Další alarmující ukazatel vašeho vyhoření, který je více než alarmující! My češi si se závislostí pohráváme více, než většina jiných zemí a to hlavně v případě alkoholu. Potřebujete tedy každý den večer alespoň jednu skleničku vína? Je pro vás nutností si před spaním dopřát alespoň jedno pivo nebo panáka? Potom jste v prvním stádiu závislosti, které sice nevypadá nebezpečně, ale není radno ho podceňovat. Zkuste popřemýšlet nad tím, proč takovou berličku potřebujete, a jestli není možné tlak na vaši osobu snížit.

Jste oddělení od svého těla

Máte pocit, že ve svém těle nemáte žádnou energii ani sílu? Dělá si vaše tělo co chce, a nabírá si kila, i když vlastně skoro nic nejíte? Pravděpodobně jste se od svého těla oddělili, a nejste s ním v žádném propojení. A nejspíše jste také přestali respektovat jeho jasné signály, které vám vysílalo kdykoliv jste byli unavení, nebo nemocní. Naše tělo je neskutečně moudré, ale když se mu nevěnujeme a nenasloucháme mu, může skutečně dojít k tomu, že se od něj mysl odpojí. Je to ale velice nebezpečný stav, který je zapotřebí napravit. O tom, jak pracovat s energetikou svého těla mluvím v online koučinkovém programu “Generální úklid života”, kde je také terapeutická meditace zaměřená na propojení se s naším vnitřním léčitelem.

Nevidíte smysl toho všeho

Jedna z nejvíce palčivých myšlenek. Nevíte, proč vlastně tohle všechno děláte, a kam to vlastně vede. Proč vyděláváte peníze, když stejně jednoho dne umřete? Proč se snažíte vypadat dobře, když stejně zestárnete? To jsou fatální myšlenky, které jsou jasným ukazatelem vašeho životního vyhoření. A je s nimi zapotřebí začít pracovat! Věřte mi, že jsou pouhým následkem vašeho dlouhodobého přetížení, a když dobijete baterky a pročistíte si své podvědomí, z vaší hlavy takové myšlenky přirozeně zmizí. Je ale nutné na sobě začít pracovat.

Nemůžete se zbavit svých stínů z minulosti

I když se maximálně snažíte, stejně se vám vrací pocity i zážitky z minulosti. Nedaří se vám vše uzavřít a zahodit, žít v přítomnosti a radovat se z toho, co je tady a teď. Možná jste si prošli těžkým rozvodem, přišli jste o blízkého z rodiny nebo jste udělali v minulosti fatální chybu. A tahle traumatická situace vás ovlivnila natolik, že si teď neumíte užívat života. Ze své praxe dobře vím, že každé trauma je zapotřebí uzavřít a celou situaci zpracovat nejen logicky, ale i emočně. A to vyžaduje nějaký čas. V každém případě, pokud jste svoji minulost neuzavřeli, může vám její nedořešení na podvědomé úrovni odčerpávat veškerou životní energii, a vy se cítíte vyhořelí.

Potřebujete pravidelné úniky z všedního života

Máte pocit, že jste jako robot. Ráno obstarat rodinu, do práce, oběd, z práce, nákupy, úkoly a televize. A v tomhle kolečku jedete každý den, po celý rok, dlouhé roky. Kde jsou magické okamžiky, krása života a pocit štěstí i naplnění? Když se dostanete do životního vyhoření, chcete z tohoto šíleného kolečka dříve či později alespoň na chvíli vyskočit. A tak si začnete s kolegou z práce, opijete se na firemní párty do bezvědomí, jezdíte rychle autem, utratíte spoustu peněz za nesmyslnou věc… prostě hledáte únik z té šedi a nudy, kterou jste si ale sami vytvořili.

A co je řešením? Uvědomit si, že strůjcem svého štěstí i života jsme my sami. A právě dnes je ten správný den, abychom započali se změnou.

Pro své posluchače a příznivce jsem sestavila online koučinkový program “Generální úklid života”, který vám během 8 týdnů změní celý život. Pročistíte své podvědomí, naučíte se dobíjet baterky, navýšíte si sebevědomí, zbavíte se nezdravých návyků… prostě si generálně uklidíte, a začnete žít podle svých představ.

Pojďte se do toho pustit spolu se mnou, nový život už na vás čeká!