Dámy, jste posedlé dokonalostí? Otestujte se!

I s košem jdete namalovaná. Pozorujete na svém těle každý špek, a když jdete na důležitou schůzku, strávíte v koupelně polovinu dne. V práci nechybujete a jste jak stroj, jedna vysoká škola je pro vás jako nic. Posedlost dokonalostí je novodobý mor mnohých žen. Bohužel však takové nezdravé perfekcionistky končí se syndromem vyhoření, rozpadlým vztahem, samy se sklenkou vína. Otestujte si dnes, zda nemáte s nezdravou touhou po dokonalosti také problém.

Za každou kladnou odpověď si dejte jeden bod.

Otázky:

  1. Z domu neodejdete jinak než nalíčená a perfektně upravená.
  2. Striktně si hlídáte váhu a v případě kila navíc zahajujete dietní režim.
  3. Ve vaší práci jste často považována za největšího dříče, který to má namířeno hodně vysoko.
  4. Minimálně jednou v životě jste uvažovala o plastické nebo jiné esteticky zaměřené operaci.
  5. Každý váš den má plán a přesný průběh. Nenávidíte výmluvy a líné lidi.
  6. Jste workoholik a není pro vás problém pracovat neustále přesčas, hlavně abyste měla výsledky.
  7. Nenávidíte chyby, a proto je prakticky nikdy neděláte. Pokud ano, máte zkažený minimálně jeden den.
  8. Nerada přiznáváte vlastní chybu.
  9. Platí u vás věta „Být dobrá je normální“, a proto vás průměr nikdy nelákal.
  10. Máte problém s tím si ze sebe udělat legraci a zcela se uvolnit ve společnosti ostatních lidí.

Vyhodnocení:

10-7 kladných odpovědí

Jste typický perfekcionista, který má však velice dobře našlápnuto na zhroucení se. Sice chcete být perfektní a dokonalá, avšak vaše touha po dokonalosti je nezdravá a založena na nezdravém základu. Měla byste se primárně naučit milovat sebe takovou, jaká jste a dovolit si chybovat. V ideálním případě si najděte zkušeného kouče (například na www.mujkouc.cz ), který vám s nezdravou touhou mít vše dokonalé pomůže.

6 – 4 kladné odpovědi

Nepatříte mezi nezdravé perfekcionisty, avšak máte ráda život hezký a srovnaný. Gratuluji, jste v ideálním stavu, který naznačuje, že chcete něčeho dosáhnout, avšak ne za každou cenu. V případě, že cítíte, že v některé oblasti snahu přeháníte, zastavte se a začněte pracovat na své pohodě. U dané činnosti byste se měla cítit dobře a také byste neměla mít výčitky, když danou činnost neděláte.

3-0 kladných odpovědí

Vy rozhodně perfekcionistka nejste, a pokud se něco zásadního ve vašem životě nestane, nikdy jí nebudete. Pokud jste měla méně než jednu kladnou odpověď, možná bych se zaměřila na to, proč v některých oblastech nevynikáte a zda vám neschází v životě něco, co by vás motivovalo a hnalo kupředu.