Skryté peklo jménem citová závislost

O klasické závislosti na alkoholu nebo cigaretách víme naprosto všichni. Já se ale stále častěji setkávám se závislostí citovou, která je obrovským démonem mnoha vztahů. A to nejen partnerských, ale i rodinných. Vytváří si na nás citovou závislost rodiče, osamocené matky i děti, které nejsou schopné vylétnout z rodinného hnízda i ve 30 letech.

Možná si říkáte, proč taková závislost vzniká, a jak ji hlavně rozpoznat. Mám tu pro vás dnes v krátkosti 3 hlavní znaky, a slibuji, že pro vás na tohle téma natočím video

Znak # 1 – Emoce druhého ovlivňují vaše vlastní emoce

Váš partner je rozmrzelý, uzavřený a vy si jeho náladu okamžitě přebíráte na sebe. Máte strach, jestli jste „něco neprovedli“ nebo jestli se, nedejbože, nestalo ještě něco horšího. Máte tendenci se protějšku neustále vyptávat, dolézat a balancovat jeho nepříjemný stav. Neumíte zůstat v dobré náladě, i když ten druhý v pohodě není.

Znak # 2 – Jste neustálí „uspokojovači“ a přebíráte zodpovědnost za druhé

Je pro vás základem stabilita, a to hlavně emoční. Jakýkoliv výkyv je pro vás zdrojem strachu z opuštění, nepřijetí, nemilovanosti. Tak raději přebíráte za pocity druhých zodpovědnost, snažíte se všechny kolem uspokojit, aby byl všude kolem klid. Máte pocit, že když budete mít vše pod kontrolou, budete šťastní. Jen, neustálá kontrola sebe i druhých vás často vede k úplnému vyčerpání.

Znak # 3 – Děsíte se samoty

Potřebujete být mezi lidmi a nechcete trávit čas o samotě. Představa single života vám není vůbec příjemná, protože potřebujete mít u sebe někoho, kdo váš život naplní. Tím si ale opět „zaděláváte“ na další závislost, protože neumíte být šťastní jen sami se sebou. A to je, jak určitě víte, základem všeho.

Pokud vás trápí citová závislost, pojďte s ní něco udělat. Vstupte do mého online tréninku a postupně se závislosti zbavte. Uvidíte, že společně to zmákneme, budete nejen šťastnější, ale i svobodní.

ONLINE PROGRAM – 7 KROKŮ K ZÍSKÁNÍ VĚDOMÉHO A ŠŤASTNÉHO VZTAHU