3 alarmující momenty, které značí, že nejste s tím pravým partnerem

Jste spolu už dlouhá léta, máte společné zájmy, přátele a vytváříte rodinu. Navenek můžete vypadat jako ideální pár, ale někde v hloubi duše vás tíží stísňující pocit, který říká: „Je to pro mě doopravdy partner, se kterým chci být do konce života? A necítila bych se náhodou úplně jinak s jiným protějškem?“

Tyto trýznivé pocity si často nechceme přiznat, zatlačujeme je v sobě a raději dřeme do úmoru, než abychom si dovolili zastavit se, a přemýšlet o sobě i svém životě.

Jenže, právě pro nás ženy je otázka milujícího protějšku i spokojeného partnerství životně důležitá. Jsem přesvědčená o tom, že když vedle sebe máme muže, se kterým do sebe prostě zapadáme (a víme, že je to prostě “ON”), jsme nejen naplněné a šťastné. Jsme hlavně zdravé.

Ráda bych vám dnes ukázala tři zásadní momenty, které jasně ukazují na to, že jste možná dobrými přáteli nebo ochodními partnery, není mezi vámi však to pravé partnerské souznění.

Alarmující moment # 1 – Chybí vám vztahový oheň

Znáte ty okamžiky, kdy si s druhým povídáte celou noc, promilujete jí a ráno jste stejně plní energie i euforie? Že to patří k počáteční zamilovanosti? Ano, na začátku je všechno intenzivnější, některé páry ale ohnivost neprožijí ani v prvních měsících známosti. A některé páry si umí hodiny povídat i po letech vztahového soužití.

 Jsem si jistá tím, že pokud mám vedle sebe toho pravého životního partnera, náš vztah v sobě nosí oheň, určitou dynamiku. Máte dlouhé debaty, funguje vám chemie v ložnici, někdy se i dokážete pohádat do krve, ale umíte si vše vyříkat. Věřte mi, že vztahový oheň je zapotřebí. Sice to někdy může být pořádná jízda, ale dynamika ve vztahu jasně značí, že k sobě patříte.

Alarmující moment # 2 – Láká vás nevěra

Bohužel, dnes je skoro polovina z nás pravidelně nevěrných. Nejčastější příčinou bývá nespokojenost ve vztahu a nedostatečná komunikace s tím druhým. Lidé prožívají technické vztahy, kdy sice uspokojí své okolí a zajistí rodinné fungování, už ale nezbývá kapacita na jejich touhy. Pokud ale vedle sebe máte toho pravého partnera a žijete ve vztahu vědomě, dobře víte, že vám nevěra může totálně zničit vaše konto důvěry. Navíc, je vám naprosto jasné, že mimo domov dlouhodobé nasycení stejně nezískáte, a je zapotřebí o své nespokojenosti komunikovat. Když vedle sebe máte životního parťáka, nebudete se bát otevírat citlivá témata a uděláte maximum pro to, abyste jej neztratili.

Alarmující moment # 3 – Neumíte si představit dalekou budoucnost

Včera jsem byla s mým partnerem u jeho prarodičů, kteří jsou na prahu “devadesátky”. Celý život prožili společně, dávají si vzájemnou podporu, stejně tak jako celý život. Já jsem si v jeden okamžik uvědomila, že takhle spolu budeme sedět my dva za mnoho let. A tahle představa mě neskutečně hřála na srdci. Dobře vím, že chci s mým partnerem zestárnout, máme stejné životní vize i přání, a nechci jít životem s nikým jiným. To je podle mě stav, který je správný. Vědět, že právě s tímto člověkem chci být i za dvacet, nebo čtyřicet let. Dovedu si to vůbec představit. Pokud to tak nemáte, a nebo se toho naopak ještě děsíte, nejspíše nejste s tím pravým.

Chcete na svém vztahu zapracovat? Vstupte do mého online koučinkového programu:“7 kroků k získání vědomého partnerství” a zapracujte na sobě, i svém vztahovém naprogramování.