O možnosti volby…

Probudila jsem se dnes dříve a měla krásný pocit dočerpání. Bylinkový čaj, trochu jógy a procházka v mrazu s Bru. Nádech a výdech. Pocit vděčnosti za dnešní den. Přemýšlím dnes nad možností volby. Nad schopností být bdělým pozorovatelem a místem, kde vnímám absolutní klid.

 
Věřím, že nic se neděje náhodou. Jsou časy hojnosti, a jsou i časy transformace. My lidé máme jednu úžasnou schopnost, a tou je schopnost ovlivnit své myšlenky. Máme možnost volby, jestli se ke všemu postavíme z pozice oběti, nebo z pozice hlubokého klidu i pozdější aktivity.
 
Právě dnes můžete to všechno, co se kolem vás děje, pozorovat s odstupem. Emoce jsou pomíjivé a myšlenky nejste vy. Jsou to “jen” myšlenky. Sedněte si do ticha a chvíli dýchejte. Podívejte se kolem sebe a uvědomte si, že právě teď je všechno v pořádku.
 
Dopřejte svému tělu laskavou pozornost, vyživte ho dechem a uvolněním. A všechno to jen pozorujte. Jako mraky na obloze. Přichází, a zase odchází.
 
Ukotvěte se, kdykoliv můžete, ve svém vnitřním domově. Všechen klid, radost, stabilita i pocity štěstí vychází z tohoto vnitřního místa. Vláda, politický systém, ekonomika ani vaše okolí vám vnitřní stabilitu nezajistí.
 
Jste to jen vy, kdo může ovlivnit své myšlenky i emoce. A v tom máme, jako lidská společnost, obrovskou sílu.
 
Opatrujte se a mějte báječný den.
 
Vaše
 
Lenka Černá