Jak pomocí rituálů podpořit své ženské JÁ

V minulosti se mi příčilo nosit dlouhou sukni a být před mužem slabou, křehkou květinou. Naštěstí se ale ze mě nikdy nestala feministka, která by muže nenáviděla. Ty naopak ráda mám 🙂 Pravdou je, že jsem dlouhé roky hledala určitou balanci mezi tím, jak být ženou, i když podnikám a starám se sama o sebe. Musím vám napsat, že jsem balancovala docela dlouho, až se mi podařilo najít určitou polohu, kterou jsem sama sobě ušila na míru. Před lety bych netušila, že budu tančit v dlouhé sukni po bytě a užívat si to. Že budu schopna nechat muže kolem mě, aby mi pomáhali a já se na ně u toho culila. Že pro mě bude primární to, jestli jsem vyspaná, najezená, chodím pomalu a jsem šťastná. Že pro mě bude nejdůležitější, jaké mám kolem sebe lidi a jak moc je hřejivý můj domov. Je úžasné, když si během života dovolíme na sebe pohledět stále a znovu novýma očima a třeba si i přiznat, že nám dosavadní podoba úplně nevyhovuje. My ženy máme různé tváře, ale všechny bychom měly znát a být s nimi ve vnitřním souladu.

Moje cesta za ženstvím a jeho vnímání celou svou bytostí byla poměrně dobrodružná a ještě určitě bude. A ještě vám o ní budu hodně psát. Dnes bych vám ale chtěla dát pár tipů, které mi hodně pomáhají v naladění se na jemnost i určitou čarovnost, která do života nás žen patří.

Rituály nám ženám pomáhají

Je obrovská škoda, že se rituály vytrácí ze života naší společnosti. Podle mě jsou základem toho, abychom byli v životě šťastní a cítili určité naplnění v rámci všedních dnů. Když se podíváte do historie, ženy v rituálech byly poměrně silné a někdy za to bohužel byly i upalovány. Dnes jsme naštěstí jinde, proč se ale zapomíná na jejich léčivou moc? Když svůj den protknete malými rituály, můžete se více naladit na svoji ženskou podstatu. Zde je pár těch, které pomáhají mně:

Ranní prodýchání

Já vím, že rána máme hektická. Ale máme je taková proto, že jsme si je tak nastavili. Právě ráno je ideální období pro krátký rituál, díky kterému půjdeme do nového dne svěží a ve “své” energii. Já jsem každé ráno v přírodě, protože mám aktivního psa. A právě tady mám svůj malý rituál. Sednu si do trávy nebo na lavičku, a jen chvíli pozoruji přírodu. Děkuju za ní tam nahoru a hluboce u toho dýchám. Prožiju si krátkou vděčnost za vše, co kolem sebe mám. To nezabere tolik času, že? 😉

Přepnutí po příchodu domů

Většina nás žen je v práci naladěná na mužskou energii a po příchodu domů tak nějak zapomeneme přepnout. Jenže, naši muži doma nechtějí mít generála ani kamaráda, ale svoji ženu, ve své jemné energii. Zjistila jsem, že skutečně potřebuji vědomé přepnutí na ženský mód, což mi většinou zajistí sprcha, pohodlné ženské oblečení a jemný (hlavně jiný, než pracovní!) parfém. Prostě po příchodu domů vědomě přepnu a připomenu si, že teď jsem vílou, čarodějkou, milenkou, partnerkou, matkou… ale ne manažerkou ani pracovnicí týdne.

Čarování v kuchyni

Není jiného místa, kde bych se doma cítila více v ženské energii, než je tomu v kuchyni. Je zde teplo, vůně jídla a koření… a já v zástěře. Zde se doopravdy cítím jako žena, která udržuje rodinné teplo a může dosyta čarovat, přemýšlet si nad čím chce, nechá plynout čas a užívá si toho, že je ženou. Klidně zde s námi mohou čarovat i děti a věřte mi, že právě na tyhle okamžiky z dětství vzpomínáme nejraději. Pokud jako žena nemáte k jídlu a k vaření vztah, upřímně vám píšu, že je něco špatně. A bude zapotřebí, abyste zjistila, co špatně je. Kdo vám chuť a tuhle čistě ženskou přirozenou schopnost vzal? Nechcete jí zpátky? A… nemohu zde nenapsat větu, kterou mi často zmiňovali moji prarodiče i rodiče: “Základem rodinného štěstí je spokojený pupík”. Stále a znovu zjišťuji, že na jejich slovech něco bude 🙂 

Večerní rituály

Jsem si jistá, že by mě v minulosti upálili. Doopravdy. Jednou za čas se ve mně probudí ta, která chce sama pít červené víno, tančit v dlouhé hedvábné sukni a u mě doma to občas vypadá, jako kdybych vykradla kostel (mám všude svíčky). Své rituály nevynechávám na úplněk a novoluní, někdy ale prostě cítím, že zrovna dnes oslavu svého ženství a svých schopností potřebuji. Při večerních rituálech si také většinou zapálím santalové dřevo, které podporuje ženskou energii a na svůj oltář si dám čerstvé květiny, růženín a předměty, které jsou pro mě důležité (dárky od mých kamarádek, přání atd.). Při večerním rituálu se můžete soustředit na něco, co chcete nebo si jen tak zařádit sama se sebou. Nechat se vést svým tělem a tančit tak, jak zrovna potřebujete. Nebo můžete sedět a meditovat, modlit se, prosit anděly o pomoc… to je na každé z vás. Důležité je, že si na sebe a své ženství uděláte čas. Je potřeba naše schopnosti, ženskou sílu i magičnost oslavovat, nemyslíte?