3 tipy, jak se po ránu dobít energií

Někdy ráno vstaneme plni energie, ale někdy je to bohužel úplně naopak. Jestli se vám často stává, že po ránu nejste schopni se nastartovat, existují techniky, které vás mohou vcelku rychle dobít. V tomto článku vám je ráda ukážu, avšak zároveň bych vám doporučila hledat dlouhodobé příčiny toho, proč jste po ránu unaveni. Opakovaná ranní únava totiž značí na určitou nerovnováhu ve vašem těle, kterou není schopno přes noc vyřešit.

Tip 1 – Dobijte se pomocí super drinků!

Mám pár svých osvědčených nápojů, které mi po ránu udělají vždy dobře. Zapomeňte na kávu, ta vás naopak více vyčerpá a kromě toho, nepijete posledních deset let pořád to samé? Zkuste udělat v ranním popíjení trochu vítr a vyzkoušejte následující:

Matcha – obřadní zelený čaj, který je mnohokrát silnější než ten klasický. Jeden “panák” tohoto superčaje je ve své síle stejný, jako kdybyste vypili přibližně litr klasického zeleného čaje. Více se o Matche dozvíte zde: Matcha-wikipedia

Horká voda s minerálkou a červeným grepem – běžně se doporučuje ráno vypít sklenici vody s citrónem, červený grep je však příjemná změna, která mě osobně dobíjí více než citrón. Jednoduše si ohřejte vodu, tu smíchejte s trochou perlivé vody a přidejte polovinu vymačkaného červeného grepu. Nikdy nedávejte grepovou šťávu do horké vody, zničíte tím všechny vitaminy.

Teplé smoothie – Zní to divně, že? V každém případě, je to dobrota a pro mě často i snídaně. Vezměte jakékoliv zmražené ovoce, to dejte spolu s trochou jogurtu a čerstvým ovocem do mixéru a umixujte dohladka. Já osobně mám ráda kombinaci mražených borůvek, hrušky nebo banánu. A protože je zima, dejte si smoothie na chvíli do mikrovlnky, stačí půl minutky. Trochu se ohřeje a nebude to pro váš žaludek takový nápor.

Tip 2 – Dobijte se pomocí cvičení a meditace

Já vím, že se kolikrát nechce, ale věřte tomu, že cvičení a meditace vám energii přidají. Nechci po vás, abyste cvičili hodinu, stačí deset, dvacet minutek. Naučte se základní cviky z pozdravu slunce (jóga), protáhněte se na zemi a na závěr si sedněte do zkříženého sedu. Zavřete oči a zkuste si nyní projít váš den, co vás čeká. Zkuste si do vašeho plánu zařadit i příjemné, ať je to jakákoliv drobnost. Vaše psychika se hned po ránu srovná, díky vašemu mentálnímu plánu. To je příjemné, že? Pokud vás nebaví jóga a meditování, není nic jednoduššího, než vyrazit ven. Vezměte tepláky, čepici a běžte se na chvíli projít kolem baráku. Opět stačí pár desítek minut a uvidíte, jak se budete cítit příjemně.

Tip 3 – Šokujte se!

Krizová varianta, kterou já praktikuji každý den 🙂 .Ne proto, že bych se potřebovala šokovat, ale protože mám tuhle techniku prostě ráda. Je jí studená voda na konci sprchování. A pořádná! Nešetřete se tedy a na závěr teplé sprchy přepněte na studený proud, postupujte od dolních končetin nahoru a klidně si na závěr pěkně zakřičte 🙂 Uvolníte tím nejen stres, ale i obličejové svaly!

A co si takhle hned udělat dobrou polévku? Dýňová polévka z jablky