Je v pořádku mít strach!

Často slýcháváme, že existuje jen láska a strach a že to, jak přemýšlíme, to se nám také zhmotní. Energie přece následuje myšlenku. Já u takových motivačních tvrzení tak trochu „vržu zubama“, protože nic není černobílé a tak snadné, jak se může na první pohled zdát. Tak jsem si řekla, že vám k tématu strachu napíšu pár myšlenek.

Jsme bytosti emoční a je zcela přirozené, když cítíme strach nebo i jiné emoce, jako je vztek, bezmoc i nenávist. Rozhodně to však neznamená, že se nám zhmotní vše, čeho se obáváme. Takovou sílu zase naše mozky nemají. Pokud by to tak bylo, podle mě by už naše planeta neexistovala

Každá emoce je pro nás informací z vnitřního světa, a jediné je důležité – co s ní budeme dělat. Zda ji potlačíme, přepijeme nebo se jí budeme vyhýbat (což moc dobré řešení není). Nebo ji přijmeme a začneme s ní vědomě pracovat (ano, lepší řešení)

Strach nám může ukazovat na podvědomé bloky, které nám brání v našem rozvoji a posunu v životě dále. Třeba když mám strach z nového vztahu, protože se bojím dalšího zranění, v tomto případě mě strach blokuje. V tento moment je potřeba léčit zranění z minulosti, aby se srdce znovu otevřelo a strach se oslabil.

Strach nám ale ukazuje i na naše limity a soucit k sobě. Když mám obavu si nyní (v době nejisté) půjčit 10. mil na dům, možná je to pro mě reálná obava. A strach mi jasně ukazuje, že mám i já své oprávněné limity.

Se strachem je zapotřebí se potkávat v naší mysli, ve vizualizacích. Přijmout ho a vést s ním postupně dialog. Proč tu je a čeho je poslem. Poté se strach zmenší, rozpustí, nebo se stane i vaším přítelem. Kterého však máte pod přátelskou kontrolou.

Pokud byste se chtěli naučit se strachem pracovat, můžete zkusit můj online program: GENERÁLNÍ ÚKLID ŽIVOTA.

A v každém případě, nemějte strach, že budete mít strach. Je součástí našeho života, jen je zapotřebí jej pochopit a brát jako informaci.

Pamatujte, až když přijmeme naše bolestivé emoce i zážitky, dáváme sami sobě šanci se skutečně vyléčit.

A co vy a vaše strachy? Umíte s nimi pracovat?