Mých 7 vnitřních principů pro život v radosti

Téma dnešního článku i videa jsem v sobě nosila dlouho. Je o naší vnitřní práci na sobě, našich skutečných hodnotách a životu ve vyrovnanosti i radosti, ať jsou vnější podmínky jakékoliv.Mám moc ráda jedno moudro, které říká: „Často nemůžeme ovlivnit to, co našeho života přichází, avšak můžeme zásadně ovlivnit to, jakým způsobem k tomu přistoupíme.“ A toho se už nějaký pátek držím.

Dnes bych vám chtěla předat několik svých vnitřních hodnotových principů, díky kterým se lépe vyrovnávám s disharmonií ve vnějším světě.

Život v radosti není o extrémech

Někteří z nás jsou od rána do večera v práci, druzí se rozhodli nepracovat vůbec. Mnoho duchovně založených lidí se vydalo cestou života bez materiálních vymožeností, prodávají ve velkém majetky a tvrdí, že běžný život v konzumu nemá žádný smysl. Já nejsem ani na jedné straně, a až se děsím takových extrémních úvah. Radostný život je pro mě o vyrovnanosti. Mohu toužit po materiálních vymoženostech a obklopovat se hezkými věcmi, a zároveň být duchovní. Mohu vydělávat peníze, a přitom se cítit lehce a svobodně. Až když najdu svou vlastní balanci v tom, co vlastně chci, mám šanci žít ve vnitřním klidu a vyrovnanosti.

Na prvním místě jsou pro mě vztahy

Zažila jsem období, kdy jsem neměla vůbec žádné peníze. A také dobu, kdy jsem měla peněz dostatek, ale byla jsem na jejich utrácení sama. Ani jeden stav nebyl příjemný, avšak ten druhý byl až krutě bolestivý. Jak jsem se mnohokrát přesvědčila, skutečné zlato leží právě v naší vztahové spokojenosti a pocitu, že vedle sebe máme toho pravého člověka. Máme také vyrovnané vztahy v naší rodině a přáteli. Jsme laskaví sami k sobě a jsme autentičtí, vnitřně spokojení.

Dělám to, co mě vnitřně vyživuje a baví

Pro každého z nás je důležité, jaké naplnění v oblasti profese máme. Zda v sobě živíme svůj oheň, který nám pomáhá realizovat naše vize a mít pocit, že tu nejsem zbytečně. Když dělám naopak práci, která mě ničí a jsem v ní nesvobodná, postupně ztratím svůj životní směr a můj oheň vyhasne. Proto je pro mě extrémně důležité, abych dělala něco, co mě živí nejen hmotně, ale i duchovně. A navíc to třeba i pomáhá druhým.

Jsem autentická

Jak moc bolestivé to pro nás je, když musíme v našich vztazích zastávat nějakou roli. Ve které nám často ani není dobře. Chtěli bychom říkat pravdu, být ve své jedinečnosti, ale strach i rodové nastavení nám v tom brání. Já jsem velkým zastáncem autentičnosti, ke které se však propracujeme až skrze hluboké sebe-poznání a respektování své vlastní identity. Avšak až v momentě, kdy si dovolíme být plně autentičtí, můžeme čerpat ze svého vnitřního zdroje i se obklopovat lidmi, kteří nás v naší jedinečnosti přijímají. A dokonce i milují.

Přijímám sama za sebe plnou odpovědnost

To je pro mě velice důležitý bod, který by mohl pomoci každému z vás. Máme život ve vlastních rukou. Jsme odpovědní za náš vztah k sobě, za naše zdraví, finanční situaci i vztahy, které vytváříme. Máme mnoho nástrojů k tomu, abychom měnili naše návyky, dělali zásadní rozhodnutí a žili v souladu se sebou. Když přijmeme odpovědnost za sebe, dáváme tím šanci změnit nejen svůj život, ale i celospolečenské klima. Jen si představte, že každý z nás na sobě začne pracovat a nebude setrvávat v oběti. Bude dbát na prevenci jeho zdraví, nebude finančně závislý na systému a začne respektovat přírodní systém na této planetě. Změní se vše, od základu.

Nejsem ekonomický otrok

Téma, které mě děsí poslední roky, když sleduji celospolečenské dění. Je normální se zadlužovat, brát si hypotéky a půjčky, na které za pár let ani nemusím mít. Stávají se z nás postupně ekonomičtí otroci, kteří nemají šanci svobodně žít a musí plnit požadavky systému. Protože jsou na něm jednoduše závislí. Já osobně nemám žádnou půjčku, žádnou hypotéku a vždy utrácím jen z peněz, které skutečně mám. Dýchá se mi mnohem svobodněji.

Soustředím se na to, co má skutečný smysl

A je tu poslední princip, který mi pomáhá při negacích z okolního světa. Soustředím se na to, co má smysl a kde to roste. V čem je mi dobře a kde je to pro mě prospěšné. Proč mám sledovat zprávy, které jsou plné negací a bezmoci? Proč se mám rozčilovat nad politikou nebo inflací? Je lepší se koncentrovat na růst, práci na sobě a vyživování mého vnitřního světa i těch, které miluji. Vždy je lepší se koncentrovat na svůj vnitřní domov, skutečné pocity a tužby, než na hrůzy a nefungující, nemyslíte?

Začněte být tvůrci svého života a registrujte se do mého online programu GENERÁLNÍ ÚKLID ŽIVOTA. Zde je více informací:

Generální úklid života – online koučinkový program