Nežijete se vztahovým analfabetem? Tyto 3 věty jej prozradí!

Vnímáte již delší čas ve vašem partnerství nespokojenost, ale nejste si jistá, jestli si za celou situaci nemůžete sama. Máte výčitky svědomí, ale se svým partnerem se neustále cyklíte v nepříjemných debatách, nepochopení a domácí tiché depce. 

Ve své praxi jsem si mnohokrát potvrdila, že každá mince má samozřejmě dvě strany. Ale také to, že některé ženy mají tendenci na sebe přebírat zodpovědnost za celkové klima ve vztahu, nebo si nejsou ochotné připustit, že žijí s mužem, který má nulovou vztahovou a emoční inteligenci. 

Dnes bych vám chtěla ukázat 3 typické věty, které vztahoví analfabeti používají a jsou jasným znamením, že zatím nejsou ochotni na vztahu vědomě pracovat. 

Věta # 1 – Až se změníš, konečně nám bude dobře! 

Ani byste nevěřili, jak často na výše uvedenou větu s mými klientkami narážíme. Jejich protějšek je zarytě přesvědčený, že za veškerou pohodu ve vztahu je zodpovědná žena. Nutí jí představu, že její chování není zdravé, a vyžaduje po ní jen určitou formu jednání. Zároveň není ochoten si přiznat, že pokud je ve vztahu nezdravé klima, mohou za to oba dva z partnerů. A je nutné skrze princip zrcadlení pochopit, jaká témata si vzájemně ukazujeme. 

Pokud tedy žijete ve vztahu s člověkem, který vás přesvědčuje o tom, že je vaše chování nezdravé a je zapotřebí jej pro jeho vztahovou spokojenost změnit, žijete se vztahovým analfabetem. 

Věta # 2 – Zase jsi v emocích? Přijď až budeš normální! 

Ženy a emocionalita. To je velké téma, které řeším s mými klientkami prakticky denně. Ano, emoce k nám ženám patří, a není možné je v sobě potlačovat. I přesto právě tohle dělá mnoho žen. Protože, jejich muži emocionalitu nezvládají a je jim u jejich ženy nepříjemná. Je to ale zdravé? 

Rozhodně není. Je jen otázkou času, kdy žena bouchne, nebo se její potlačení solarizuje ve formě zdravotních potíží. Minimálně nebude spokojená. Silného muže poznáte podle toho, že vaše emoce ustává a umí s vámi jednat, když emocionální jste. Což ale neznamená, že nejste sama za své emoce zodpovědná, a neučíte se s nimi vědomě pracovat. 

Věta # 3 – Jsem jaký jsem. A jsem dost starý na to, abych se měnil 

Zamilovala jste se do něj, protože byl sebevědomý a takzvaný samorost. Ve všem měl jasno, a to vám imponovalo. Jenže, jak jde čas, ona tahle “rigidita” najednou není tak sexy. Protože, vy potřebujete shodu a hledáte synergii, on chce zůstat na místě a odmítá osobnostně růst. Ne vždy se však v tomto případě jedná o vztahového analfabeta. Možná na svůj protějšek příliš tlačíte, a on reaguje uzavřením se. Tak to ve vztazích často funguje, že tlak způsobuje stažení, i na podvědomé úrovni. 

Na druhou stranu, může se vám dít i situace, kdy vy chcete na vašem vztahu pracovat a toužíte po vzájemném růstu. Jen, váš partner veškeré snahy prostě bojkotuje. V tomto případě se bohužel jedná o jedince, který nemá vysokou vztahovou a emoční inteligenci. A spíše se přibližuje vztahovému analfabetovi. 

Pokud s takovým člověkem jste, je velice těžké se ve vztahu posouvat. Protože, vy můžete odpracovat pouze těch svých 50%. Já vám mohu doporučit, ať nějakou dobu pracujete jen na sobě, a po svém protějšku nic nežádáte. A buď se postupem doby “chytí”, nebo také ne. Poté je to už jen na vás, v jakém vztahu chcete žít. 

Chcete vytvářet vědomé partnerství a zajistit si tak celoživotní vztah plný radosti a souznění? Vstupte do mého online koučinkového kurzu: 7 kroků k získání vědomého a šťastného partnerství.