Buďte královnou svého života

Včera jsem přednášela na jedné konferenci a po skončení přednášky za mnou přišla jedna dívka. Zeptala se mě, jak má zvládat úspěch svého muže, když ona po úspěchu nebaží a je pro něj neustále k dispozici jako žena v domácnosti. Když jsem jí řekla, že by si měla ona sama najít aktivitu, pro kterou by hořela, nejistě se na mě podívala.

Řekla, že ona hlavně hoří pro svého muže. A tentokrát jsem se
zastavila já. Není nic špatného na tom, když žena netouží po vysoké pozici nebo úspěchu. Na druhou stranu, hořet pouze pro druhého může být poměrně nebezpečné. Co se stane, když se jednoho dne její muž rozhodne odejít? Jak bude vypadat život té dívky? A může být žena, která je na 100% pro svůj protějšek k dispozici, pro svého muže přitažlivá?

Včerejší příběh mě inspiroval k dnešnímu článku. Je pro vás všechny ženy, které chtějí být královnou svého života. Neznamená to, že budeme chladné a nepřístupné. Jen budeme v rukou pevně držet otěže našich životů a ještě si tu jízdu pořádně užijeme. Zde jsou tedy otázky, které vás ke královskému životu navedou.

Pro co hoříš?

Když pro nějakou činnost či oblast hoříme, náš život má úplně jinou chuť. Vstáváme s radostí a těšíme se do práce. A hlavně, máme pocit, že tady na světě nejsme zbytečně. Svoji radost také přenášíme na ostatní a je jim s námi dobře. Je skvělé, když znáte svůj životní směr a máte něco, pro co hoříte. Dává to totiž smysl vašemu životu, což je nesmírně důležité pro vaši vnitřní spokojenost. Zároveň si tím vytváříme vlastní nezávislost a tím dáváme svobodu i druhým. Jsou s námi, protože chtějí. Nikoliv proto, že musí. A pouze z absolutní svobody roste skutečná láska.

Jaké je tvé ráno?

Miluji rána. A miluji královská rána. Když vstanu dříve a mám pro sebe dostatek času. Mohu se projít v přírodě, dát si zdravou snídani a alespoň na chvíli spočinout sama se sebou. Ráda se navoním oblíbeným parfémem, v klidu si vyberu oblečení a vše zkombinuji dohromady. Věřte mi, že když se vám podaří mít pohodové ráno, váš den bude vypadat úplně jinak. Ponese se v duchu ranní atmosféry, budete lépe zvládat stresové situace a možná se na lidi kolem vás budete více usmívat. Raději vstávejte o něco dříve, ale mějte rána hezká. Když si najdete chvilku času na meditaci, během které poděkujete za vše hezké ve svém životě, bude to úplně skvělé!

Máš opravdové přítelkyně?

V minulosti nežily ženy v tak úzkém kontaktu se svými muži, jako je tomu nyní. Muži odcházeli do války, na moře nebo lovit kořist. Ženy zůstávaly doma ve společenství ostatních žen, vytvářely pevná přátelství, která jim pomáhala v těžkých dobách. Já věřím tomu, že mít blízké přítelkyně je stejně důležité, jako mít harmonický partnerský vztah. Muži v našem životě mohou přijít a odejít, přítelkyně zůstávají. A jsou pro nás nejen oporou, ale také skvělou zpětnou vazbou. Právě ony nám mohou ukázat, že určité rozhodnutí pro nás nemusí být zcela správné a jsou ostrovem, ke kterému se můžeme vždy navrátit. Hýčkejte si tedy nejen své partnerství, ale i vztahy se ženami. Je v nás velká síla, když jsme vzájemně propojené.

Je tvé tělo tvůj chrám?

My ženy umíme být ke svému tělu zbytečně hrubé a často sami sebe znásilňujeme jen kvůli tomu, abychom vypadaly perfektně. Držíme drastické diety, chodíme na plastické operace a nedopřáváme svým tělům to, co potřebují. Já své tělo považuji za posvátný chrám, o který s láskou pečuji. Dopřávám sama sobě kvalitní jídlo, dostatek spánku a snažím se mu dodávat co nejvíce vody, kterou tolik potřebuje. A také ho hýčkám. Vždyť, ženské tělo je tak nádherné a moudré zároveň. Zkuste začít vnímat své tělo zcela odlišným způsobem. Zkuste se postavit nahá před zrcadlo a zkoumejte své tělo pozitivním způsobem. Co je na něm krásné? Jaké křivky se vám líbí? Změňte svůj úhel pohledu i způsob chování vůči svému tělu. Starejte se o něj jako o malé dítě, hlaďte jej, buďte jemná a dopřávejte mu, co potřebuje. Dáváte tím sama sobě najevo nejvyšší stupeň sebelásky.

Umíš si vychutnávat sladkosti života?

Víte, my ženy jsme tu od toho, abychom si užívaly sladkosti života. Doopravdy! Měly bychom si užívat své božství a krásu všedních dnů. Vychutnávat si skvělé jídlo, vnímat tekoucí život přes své smysly a nikam nespěchat. Ano, občas zabereme, protože to také umíme a velice dobře. Ale umíme také zpomalit. Tančit, vařit, péct, bavit se ve společenství moudrých žen a užívat si rozkoše ve všech formách života.

Umíš se uvolnit ve své sexualitě?

Právě v oblasti sexuality mají ženy obrovskou sílu. Jen se podívejte, jak mocný může být pornoprůmysl. Když se chopíme naší sexuality z toho správného konce, můžeme ji využívat pro svůj i partnerský růst. Zbavte se všech negativních bloků a přesvědčení z minulosti a poznávejte sexualitu z nového úhlu. Dopřávejte si rozkoš i o samotě a nebojte se zkoušet nové i se svým protějškem. Nezapomeňte také, že k hlubokému propojení v sexualitě partnerů dochází jen tehdy, když mají oba dva otevřené srdce. Proto sexuální spokojenost kopíruje pohodu ve vztahu celkově. Neznásilňujte sama sebe, pokud se s partnerem necítíte dobře. Nejdříve hledejte řešení vaší nerovnováhy skrze vědomou komunikaci. Až když znovu nabydete pohody, můžete se radovat ve vaší ložnici.

Baví tě peníze?

Ženy a peníze, to je téma na celý další článek. Abyste ale byla královnou svého života, i tuhle oblast byste měla mít zvládnutou. Peníze nejsou vaším otrokářem, ale dobrým sluhou, který vám zajistí prožitky a nezávislost. Mějte své vlastní. Vždycky. Možná to zní krutě, ale i ta nejkrásnější královna může skončit na dlažbě, když nemá své vlastní zásoby. Změňte také své myšlenkové nastavení týkající se peněz. V tom ohledu, že jsou peníze nutným zlem. Milujte peníze a vytvářejte si k nim pozitivní vztah. A nezapomeňte odkládat 10% ze svých příjmů. Jak se ukazuje, na stáří mají více našetřeno ti, kteří pravidelně odkládají, i když malou částku. V tomto ohledu nebuďte ženou létající si v oblacích, ale uzemňte se. A odkládejte, vytvářejte si dle svých možností postupně své vlastní finanční impérium.

A co říci na závěr? Inspirujte se od královen ve všech směrech. Choďte narovnaná, nechte svůj protějšek, aby vám otevřel dveře a jezte tak, aby byla radost na vás pohledět. Když se na svůj život začnete dívat z královského sedla, váš život se v mnohém změní. Je to jen o vašem úhlu pohledu.