Jak změnit své sny ve skutečnost? – 1.díl

Jeden moudrý člověk řekl, že nejvíce miliardových nápadů najdete na hřbitově. Odchází s lidmi, kteří je sice nosili ve své hlavě i v srdci, ale obávali se je realizovat. Bránily jim v tom strachy nebo hlasy lidí, kteří je od jejich nápadů zrazovali. Proč se některým z nás daří realizovat své sny a ti ostatní stále zůstávají jen u snění? A je vůbec možné své sny uskutečnit, když budeme stát nohama pevně na zemi?

Možné je vše, co si dokážete představit

Tato věta mně osobně změnila celý život. Když jsem si uvědomila, že pouze já jsem zodpovědná za to, jaká bude má budoucnost, znamenalo to v mém životě mnoho změn. Věděla jsem, že nechci pracovat v oblasti, kterou jsem vystudovala a vždy mě to táhlo k osobnímu růstu a pomoci druhým. Poznala jsem základní zákonitosti naší psychiky a zcela pochopila, že naše touhy se mohou zhmotňovat. A to doslova. Jak, k tomu se ještě dostaneme. Pro začátek je dobré si do své mysli vtisknout, že možné je doopravdy všechno. Jen to chce mít správný návod, jak na to, a také je nutné mít určitou dávku trpělivosti.

Nesníte jen tak

To, že v sobě některé sny nosíte, není vůbec náhoda. Většinou jsou úzce propojeny s našimi talenty, které nejsou geneticky podmíněné a každý z nás jich v sobě nosí minimálně pět. Získáváte je už před narozením a když je ve svém životě využíváte, nejen, že jste šťastní, ale také velice pravděpodobně bohatí. Přijměte tedy myšlenku, že vaše sny, jakkoliv se mohou zdát bláznivé, mají své odůvodnění. A právě v nich je schované vše hezké, po čem toužíte. Radost, štěstí i bohatství. Co je v tomto bodě také důležité – nenechte si své sny nikým vzít. Vždy kolem vás bude spoustu těch, kteří vás ve snech podporovat nebudou. Možná se vám budou smát nebo strašit tím, že neuspějete a zkrachujete. Neposlouchejte je a potkávejte se raději s těmi, kteří vás ve snech podporují nebo si své sny pro začátek nechte pro sebe. Já osobně ctím pravidlo, že si nechávám poradit pouze od těch, kteří jsou v dané oblasti úspěšní a mají už za sebou zkušenosti. Nemůže mi přece radit ten, který sám nic nedokázal.

Kolik do svých snů investujete?

Mluvit je zcela něco jiného, než konat. A většina lidí zůstává u kavárenského dumání a povídání. Když má přijít na realizaci, většina z nich najde spoustu výmluv, proč vlastně nemohou. Právě v tomto bodě “odpadá” nejvíce lidí. Pokud tedy máte geniální nápad a chcete konečně realizovat své sny, jak to uděláte? Čím začnete? Kolik energie do realizace investujete? Když jsem začínala budovat svoji první firmu, částečně jsem ještě působila v jedné manažerské pozici. Až když jsem přišla domů z práce, mohla jsem se věnovat tomu, po čem jsem toužila. A… ano, často se mi vůbec nechtělo. Vždyť po příchodu z práce chcete spíš odpočívat, než znovu makat. Nastavila jsem si sama pravidlo 365, které velilo jediné. Každý den udělám pro svůj sen jeden malý krok. A za rok jich bude 365. Postupovala jsem krok za krokem, pomalu, ale systematicky. Za necelý půlrok jsem viděla první výsledky. Opustila jsem nadobro korporátní svět a vyplula do neznámých vod podnikání. Pamatujte si, že do svých snů musíte investovat. Jak svůj čas, tak energii i nějaké peníze. Dobrou zprávou je, že se vám investice jednoho dne vrátí. To, že nevidíte návratnost hned teď, musíte prostě vydržet.

_ZAK_2017_005_BANNER_504X204PX_LENKA_ (1)

Jakou máte emoční výbavu?

Znám mnoho lidí, kteří mají obrovský potenciál pro to, být bohatí a vytvářet nádherné projekty. Ale stále sedí na tom samém místě, nejsou schopni se posunout. Proč vlastně? V realizaci našich snů nám může bránit naše podvědomé emoční naprogramování, které si neseme z našich rodin a dospívání. Právě v dětství získáváme programy, které na nás mohou mít destruktivní vliv. Mohou se týkat našeho sebevědomí, smýšlení o financích nebo strachů, které nás blokují od realizace snů. Doporučuji vám tyto emoční programy ze své mysli odstranit, jinak vás mohou držet stále na tom stejném místě. Já sama jsem u sebe odhalila stovky vzorců, které byly v rozporu s mými touhami. Kdybych s nimi nezapracovala, nikdy bych nedokázala postavit fungující firmu a obstávat už 14 rok v podnikatelském prostředí. Ráda vám s vaším emočním naprogramováním pomohu, zde je můj profil kouče: Lenka Černá – koučka a mentorka

Jak svůj sen upéct?

Od útlého dětství jsem si “ujížděla” na jedné činnosti. A tím byla vizualizace budoucnosti. Často jsem snila o tom, jak budu žít na břehu Vltavy v Praze, budu mít krásný byt… bylo toho doopravdy hodně. A víte, co se mi stalo? Všechno se mi, do puntíku, splnilo. Zní to neuvěřitelně? Moje snění bylo tím hlavním, co úspěch způsobilo. Jistě jste již slyšeli o vizualizacích a jejich síle. Já je využívala zcela přirozeně už jako malá. Jak to tedy celé funguje?

Naše myšlenky mají tendenci se zhmotňovat, a to jak ty dobré, tak špatné. Jenže, nestačí si jen tak říci, “tohle chci a tečka”. Důležité jsou v tomto ohledu emoce. Právě onen emoční náboj je u vizualizace skutečným klíčem k tomu, aby se představa zhmotnila. Zkuste si představit nejvíce emoční okamžik, který chcete u splněného snu prožívat. A každý večer s tímto okamžikem usínejte. Prožívejte si všechny ty krásné emoce, které s okamžikem souvisí. Koupejte se v pozitivních emocích a prožívejte je tady a teď. Nestačí “vyslat” ploché přání tam nahoru a doufat. Skutečným klíčem je emoční prožitek.

Příští týden vám přinesu další článek o tom, jak své sny realizovat. Budeme se více zabývat plány a samotnou realizací vašich snů. Tak se máte na co těšit! 😉