Energetičtí upíři – jak je rozpoznat a jak jim čelit?

Jdete v dobré náladě na kávu s kamarádkou a těšíte se, jak si popovídáte. Když ale schůzka skončí, bolí vás hlava, jste bez energie a máte náladu pod psa. Tak to jste nejspíše měli tu čest potkat energetického upíra. V dnešním článku bych vám chtěla ukázat, jak jej rozpoznat a také, jak těmto vysavačům energie čelit.

Ovlivňujeme jeden druhého

Naše společnost dříve přítomnost energie a její důležitost nerespektovala. Existovalo to, co bylo vidět a bylo hmotné. Naštěstí jsme se v tomto ohledu posunuli a když mluvíme o své energetické kapacitě nebo cvičení pro podporu energie, nehledí na nás okolí jako na úplného blázna. Energie tedy existuje, i když není vidět. Je to obrovská hybná síla, která ovlivňuje naší fyzickou i psychickou kondici, a také s ní můžeme hospodařit dle svého uvážení. A to je důležité. Každý z nás je hospodářem s vlastní energií a záleží pouze na nás, jestli si dokážeme energii uchovat, nebo ji vyčerpáme. Navíc, my lidé jsme spolu všichni propojení a můžeme si tak vzájemně energii dodávat, nebo naopak odebírat. Dostáváme se pomalu k energetickým upírům, kteří energii pouze odebírají, aniž by o tom věděli.

Nechce se vám číst článek? Podívejte se na mé video o energetických upírech 😉

 

Jak tedy energetického upíra rozpoznat?

Málokterý energetický upír si je vědom toho, že ze svého okolí odsává energii. Jak jej tedy rozpoznat? Zde je přehled hlavních příznaků vysátí energetickým upírem:

  • pokles nálady
  • náhlé vyčerpání a svalová slabost
  • bolesti a motání hlavy
  • pocit “nafouknuté” hlavy
  • únava a pocit bezmoci, depresivní stavy

Energetičtí upíři jsou většinou lidé, kteří jsou postiženi psychickými problémy a mají nevyrovnaný vnitřní svět. Velice často jsou to jedinci, kteří užívají antidepresiva nebo jiná psychofarmaka, jsou to také lidé závislí na alkoholu nebo jiných drogách. Poznáte je také podle toho, že většinu času s vámi jen mluví a nenechají vás domluvit. Sypou ze sebe své problémy a nemají v tomto ohledu žádnou empatii. Také jsou poměrně negativní a pesimističtí.

Jak energetickým upírům čelit?

V první řadě je důležité, abyste takového člověka rozpoznali a uvědomili si, že jste v kontaktu s někým, kdo vám energii odsává. Můžete si udělat jednoduché cvičení. Nakreslete si na papír 3 sloupce. Do prvního zapište ty, kteří vám energii dodávají. Do druhého ty, kteří vám ji ani nedodají, ale ani neuberou. A do třetího zaznamenejte ty, kteří vám energii vysávají.

Toto cvičení vám velice dobře odkryje, kdo je ve vašem okolí energetický upír. Jdeme se tedy nyní zaměřit na to, jak s ním pracovat.

Nejlepší volbou se může zdát rozhodnutí, že se s takovými lidmi přestanete stýkat. Jenže, co když je upírem váš nadřízený nebo člověk, se kterým se prostě musíte jednou za čas potkat?

Zkuste použít tyto tři netradiční techniky:

Naučte se energii chránit pomocí energetických cvičení – pokud budete ve své plné síle a svém středu, dokážete si energii uchovat. Já osobně cvičím každé ráno sestavu 5 cviků podle Donny Eden, která napsala knihu “Energetická medicína”. Pomáhají mi k tomu, abych svoji energii měla po celý den v balanci.

Obalte se zlatým světlem – možná vám to bude znít jako šílenost, avšak tato technika skutečně funguje. Pokud se cítíte se svojí energií v ohrožení, představte si kolem celého svého těla zlatou barvu, která vás ochraňuje před útokem upíra. Můžete si také v duchu říci: “Jsem pod ochranou, negace na mě nemají vliv”.

Vizualizace růže – v jedné knize jsem četla doporučení, které se mi zdálo poměrně bláznivé, ale při praktikování jsem zjistila, že je skutečně funkční. Když jednáte s energetickým upírem, představte si mezi ním a sebou květ růže. Ten údajně ruší přenos negativní energie a zamezuje tak již zmíněné vysátí.

Pro mě osobně jsou energetičtí upíři určitou výzvou. Vím totiž, že když jsem já sama v dobré energetické kondici a mé tělo i mysl fungují na vyšších vibracích, svoji energii si umím uchránit levou zadní. Pokud mám ale já sama nějaké obtíže a dostávám se do nižších vibrací (díky negativním myšlenkám, únavě nebo nemoci), upír mě vysaje poměrně snadno.

Z toho nám tedy plyne jediné. Pokud nechcete, aby vás druzí lidé vyčerpávali, pracujte sami na tom, abyste byli v dobré náladě i skvělé fyzické kondici. Zároveň se naučte se svojí energií pracovat pomocí různých cvičení. A také se dobíjejte v přírodě a v tichu. V ní totiž najdete rovnováhu, která pro vás bude nejvíce léčebná. Můžete také vyzkoušet můj audioprogram „Ukončete svůj stres a získejte vnitřní rovnováhu“ , který vás posune opět o kousek dále 😉