Proč jste stále ta druhá?

Do mé praxe často přichází ženy, které si do svého života neustále přitahují zadané nebo ženaté muže. A dokonce se jim stává, že se o tak zásadní záležitosti od svého protějšku dozvídají až po pár měsících vztahu. Co si budeme povídat, být tou druhou není pro žádnou z nás nic příjemného. A já bych se v dnešním článku chtěla zamyslet nad tím, jaké jsou skutečné příčiny toho, proč si do života přitahujeme určitý typ mužů.

Nic není náhoda

Možná si řeknete, že je to prostě náhoda a je více zadaných mužů, než těch svobodných. Dovolte mi, abych vás vyvedla z omylu. Vše má svoji skrytou příčinu, a to platí i u navazování našich vztahů. Protože, ten druhý je určitou odpovědí na naše vnitřní nastavení. Ráda používám větu: “Na určitou květinu vždy sedá určitý hmyz”. Pokud si do svého života přitahujete muže, pro které nejste nikdy na prvním místě, zcela jistě v sobě nosíte programy, které právě tento typ muže přitahují. A pokud nezměníte své vnitřní nastavení, budete si je do života přitahovat neustále.

Odhalte své vztahové naprogramování

Chemická přitažlivost mezi lidmi vzniká na základě toho, jaké vztahové naprogramování nosíme ve svých podvědomých procesech. Což znamená, že o nich nevíme. Když k někomu náhle vzplanete a máte ho plnou hlavu, znamená to, že se vaše naprogramování v určitém směru potkala a zapadají do sebe. A to bohužel i v momentě, kdy máte své nastavení negativní. Uvedu vám příklad:

Moje klientka v sobě od dětství nosila pocit, že je vůči ní otec uzavřený a nedává jí pocit lásky a milovanosti. Celý život si k sobě přitahovala muže, kteří byli stejně tak uzavření a ve vztahu byli chladní. Její poslední partner měl v sobě ukotveno, že když lásku vyjádří, může být odmítnutý a proto se choval rezervovaně. Na základě těchto programů se k sobě přitáhli. Jí se potvrzovalo, že nedostává emoce. Jemu se potvrzovalo, že je lepší být chladný, aby nepřišlo ublížení.

Prvotní chemie mezi mužem a ženou je o matematice. Vím, zní to chladně, ale je tomu tak. Přitažlivost vzniká na základě našich podvědomých nastavení a vzorců, které se nám poté vzájemně potvrzují.

Všechny ženy, které byly permanentní milenkou, se mnou odhalily své podvědomé programy, které je vedly do pozice té druhé.

Zde je výčet některých z nich:

Pro tátu jsem vždy ta druhá.

Mám nedostatek lásky.

Rodiče mi nedávali lásku.

Pro své blízké nejsem důležitá.

Blízcí mě nepřijímají.

Táta mě nechtěl.

Byla jsem nechtěné dítě.

V rodině jsem byla ta navíc.

Mám zkušenost s tím, že většina žen, které jsou na druhém místě, měla nefunkční vztah se svým otcem. Cítila v dětství nepřijetí a neměla dostatek lásky i citů, které otec své dceři má dávat.

Život je spravedlivý. K obsahu naší hlavy a primárně k našemu podvědomému nastavení. Je tedy zapotřebí své naprogramování změnit a uvědomit si, co je skutečnou příčinou toho, proč cítím nepřijetí a nedůležitost v dospělosti. Pokud po svém naprogramování chcete zapátrat, ráda vám pomohu já nebo můj tým koučů.

Vážíte si sama sebe?

Dalším, a poměrně zásadním parametrem, v našich vztazích, je naše vlastní sebeúcta. Když věříme ve svoji hodnotu a jsme si vědomi své výjimečnosti, neděláme v oblasti vztahů kompromisy. Mnoho žen, které vstupují do mileneckých vztahů, tyto kompromisy dělají od samotného začátku. Uvnitř sebe dobře cítí, že takto nebudou šťastné, ale na druhou stranu mají strach ze samoty, ztráty lásky nebo z odmítnutí. Nerespektují sebe a své pocity, které jim jasně velí – takto ti nebude dobře. Doufají také, že jejich milenec nakonec pochopí, jak jsou jedinečné a skvělé, a rozhodne se tak svůj život změnit. Což se většinou nestává a žena končí ve stejném pocitu, který měla v dětství. V pocitu, že není pro svého blízkého důležitá, nedostává se jí lásky a není ta první.

Jak z toho ven?

Se ženami vždy primárně pracuji na tom, abychom odhalily, proč si tento typ muže přitahují do svého života. A zároveň velice intenzivně pracujeme na tom, aby žena získala zdravý vztah k sobě, začala si cenit svého ženství a neprodala se jen tak někomu. Posilujeme její vnitřní sebedůvěru a budujeme společně její zdravou nezávislost, díky které si poté ve vztazích dovolí vybírat toho, který ji padne stejně, jako nové lodičky.

Pokud jste tedy vy sama milenkou a jste tou druhou, neviňte z vašeho stavu svůj protějšek. Z nějakého důvodu jste si takového člověka do života přitáhla a něčemu se máte naučit. Ten druhý je jen zrcadlo, které vám jasně ukazuje na nezdravé nastavení, kterého se musíte zbavit. Využijte tedy své šance a zapracujte na sobě. Mějte sama sebe v úctě a zbavte se podvědomého nastavení, které je v rozporu s vámi. Věřte mi, vy můžete být ta první a milovaná.

_ZAK_2017_005_BANNER_504X204PX_LENKA_ (1)