Jarní očista vaší mysli

Děláte na jaře generální úklid domu a dáváte si čistící kůry pro zdraví?
A co takhle pročistit i svou mysl? Zaslouží si přece stejnou pozornost, jako vaše tělo, nemyslíte?
Existuje takzvaný mentální trénink, díky kterému se můžete cítit po zimě mnohem lépe nejen po fyzické, ale i psychické stránce!

Ranní mentální očista

Pokud se ráno budíte bez energie nebo se špatnou náladou, určitě se vám bude hodou hodit následující cvičení. Zkuste si každé ráno říci 5 pozitivních vět, které si předtím napište na papír. Může to být chvála na váš fyzický vzhled, vlastnosti anebo úspěchy, které jste v životě dokázali. Tento papírek si můžete nalepit na vaše zrcadlo a při ranní hygieně si jej každé ráno přečtěte. Další technika je sice pro mnoho lidí náročná, avšak já s ní mám dobré zkušenosti – na konci ranní sprchy se nebojte studené vody a trochu své tělo po ránu šokujte. Rozproudí se vám krevní oběh a získáte tak najednou velké množství energie i dobrou náladu. I když se vám do této techniky nebude chtít, je neuvěřitelně funkční 🙂

Naplánujte si jarní aktivity

Jaro patří mezi období,kdy se naše tělo probouzí k životu a potřebuje k tomu načerpat novou energii. Jak již dokázalo velké množství výzkumů, pohybová aktivita vede k lepší náladě a také k rozvinutí kreativních schopností. Pokud máte možnost, buďte více času v přírodě a pohybujte se. Může vás během takové procházky nebo při běhání například napadnout nový podnikatelský záměr nebo myšlenka, která vás posune v cestě osobního růstu dále. Nezapomeňte si také po příchodu domů vše napsat. Já osobně mám na své myšlenky a postřehy speciální deník, kam si vše zapisuji. Pokud máte chuť se pustit do nové aktivity, jaro je pro to nejlepším obdobím. Nebojte se tedy sepisovat všechny vaše sny a do některých se pustit právě dnes.

Rozdávejte radost

Jak může rozdávání radosti souviset s jarní očistou? I když se to nemusí zdát, šíření dobré nálady má na náš organismus i psychiku obrovský vliv. Pokud začnete druhým dávat dobrý pocit, bude se vám stejná energie vracet a obohacovat i vás. Zkuste si tedy říci, že každý den uděláte něco dobrého pro druhé. Pouštějte druhé řidiče v koloně, usmějte se na lidi kolem vás anebo pomozte staršímu člověku s nákupní taškou. Získáte tak specifickou pozitivní energii, o které jste dosud ani netušili.

Uvolňujte přebytečné napětí

Každý den jsme pod vlivem stresu, se kterým však lze pracovat. Naše tělo se pod jeho vlivem dostává do určité křeče, která vede ke stárnutí i psychické nerovnováze. Naučte se své tělo dostávat i přes den do uvolněného stavu. Zkuste se například během práce zastavit a soustřeďte se na napětí ve vašem obličeji. Představte si, jak se váš obličej a jeho svaly uvolňují. Během této techniky pravidelně a hluboce dýchejte. Pokud máte chuť, osvojte si před spaním krátkou meditaci, která může trvat jen deset minutek. Sedněte si na klidné místo a zaměřte pozornost na vaše nohy, křížovou oblast a poté hlavu. Jediné, na co se soustřeďte, je vědomé uvolnění těchto partií a jejich takzvané “prodýchání”.

Přečtěte si také: Jak získat pevnou vůli?