Co má ve vašem životě skutečnou hodnotu?

Kupujeme si drahá auta, přepychové nemovitosti a jezdíme na luxusní dovolené. Dřeme v byznys centrech od rána do večera a kolikrát počítač neodložíme ani o víkendu, abychom splnili naše cíle a vydělali více peněz.

Když se podíváte ven, současná společnost je poháněna jednou jedinou silou, a tou jsou peníze. Po nich toužíme, to ony nám umožňují nezávislost a obrovské možnosti. Zůstává však otázkou, zda jsou to skutečně ony peníze, které nám přinášejí životní štěstí a pohodu.

Na naši kliniku často docházejí lidé, kteří navenek žijí vysněný život. Mají skvělý dům, krásné děti, dobrou pozici a mraky peněz. Přitom k nám přicházejí s tím, že se uvnitř, i přes to všechno, necítí dobře. A já je naprosto chápu. Dokonce bych řekla, že je někdy až horší být bohatý a mít všechno, a přitom být nešťastný, než být chudý. Ten chudý totiž stále doufá, že když zbohatne, jeho nepříjemné myšlenky odezní.

Zůstává tedy otázkou, jak je možné, že se i přes to všechno necítíme dobře? Jak to, že i přes vysněný život ráno vstáváme s tím, že je lepší to zabalit anebo celý život změnit? My lidé věříme hlavně tomu, co je hmotné, viditelné. To je nemoc dnešní doby a mně osobně je líto, že nezažiji dobu, kdy se všichni budou orientovat více na sebe a vnitřní pohodu, než na hmotné výsledky a image.

Během mého života jsem sama zjistila, že tu největší hodnotu v mém životě má to, co je nehmotné. Nejsou to ani peníze, ani luxusní dovolená, ani skvělá postava. Jsou to zcela jiné devizy, které jsou výsledkem mého chování v oblasti práce, vztahů, zdraví a peněz. Ráda vám je představím, můžete sami posoudit, do jaké míry je máte i vy sami.

Dobrý pocit

První devizou je dobrý pocit. Když se ráno jdete projít do pole a uvnitř sebe cítíte klid a vlastní identitu. Nemáte žádné pocity úzkosti, strachu, oddělení se od sebe. Váš vnitřní svět je jako klidná hladina jezera.

Láska

Láska je deviza, kterou každý z nás životě potřebuje. Dostávat, i dávat. Láska je něco, co by mělo být v našem životě stabilně, avšak je to jedna ze základních emocí, ve které jsme často od dětství “przněni” A proto ji dnes máme nedostatek, jsme na ni závislí, někdy se jí i bojíme a zavíráme se před ní. Láska je však deviza, která je pro nás nesmírně cenná a pokud jsme v našem životě milováni, můžeme dát našemu životu větší rozměr. A pokud jsme lásky plní, můžeme ji bez rozdílu dávat a činit i druhé šťastnými. Co více si přát.

Důvěra

Další deviza, která má hlavně v oblasti našeho partnerství obrovskou hodnotu. Pokud se nám podaří vybudovat dlouhodobý vztah a udržovat takzvané konto důvěry, můžeme prožít náš život bez nepříjemných myšlenek. Není báječné mít vedle sebe partnera, na kterého se můžeme spolehnout a je nám vždy oporou? Nejsme tak v životě sami a vždy jsme na všechno dva.

Synergie

Lidé se často hádají a neumí najít společné řešení. Když se naučíte s lidmi hledat synergii, a to hlavně v oblasti partnerství, můžete prožít život i vztahy plné harmonie a štěstí. Je přece skvělé mít vedle sebe člověka, se kterým se vždy shodneme a nemusíme tak zažívat každodenní dohadování a nepříjemné okamžiky.

Nekoukejte ve vašem životě na to, kolik budete mít, jak velký dům postavíte a jak perfektní budete mít vaše děti. Primární je v našem životě to, jak se cítíme. Jak prožíváme náš život v oblasti dobrého pocitu, lásky, důvěry a synergie. Jaká je k tomu cesta? Pročištění našich emočních programů je tou jedinou cestou, avšak to zase někdy v jiném článku.

Přečtěte si také Ženy a jejich finanční hříchy