Chlape, tak už se změň!

V mé praxi velice často mluvím se ženami, které nejsou v partnerství spokojené. A vnitřně si přejí, aby jejich muži udělali nějaký krok, začali se svojí vnitřní změnou nebo prostě svůj život nasměrovali jiným směrem. Proč ale muži na náš nátlak nereagují, a naopak se ještě více zatvrdí ve svém? Proč nám nenaslouchají a nereagují na naše přání?

Tvrdý nátlak muže oslabuje

Ano, vy jako žena dobře vidíte, že váš muž nejde zrovna dobrým směrem. Tak se přesunete do mužské pozice a jasně mu řeknete, že se takhle dostane akorát tak do pekel a měl by zvolit jinou cestu. V mužském světě to však znamená, že jste právě dala svému muži najevo, jak moc je slabý a neschopný. Je v pořádku, že vy vidíte do větší dálky, než on. Výsledkem by však měla být ona změna, které tímto způsobem nedosáhnete. Zkuste vašeho muže směrovat pomocí svých pocitů, místo jasných příkazů. Řekněte mu, jak se cítíte, když zůstává na jednom místě nebo je v práci, která nepřináší do rodinného rozpočtu dostatek peněz. Když budete sdělovat své pocity, muže to spíše podnítí k akci. Dávejte mu vodítko ke změně pomocí svých pocitů, místo jasných příkazů.

Podporujte svoji ženskost

Muž může být skutečným mužem, jen když má vedle sebe skutečnou ženu. To si pamatujte. Bohužel, my ženy se často přesouváme do mužské pozice, velíme celé rodině, vyděláváme více peněz a jsme jasné v rozhodováních. Jak poté mají naši muži vykvést? Vím, jak je to někdy těžké, být v dnešní době křehkou květinou. Celý den jsem i já sama spíše v mužské pozici (řídím firmu, dělám zásadní rozhodnutí apod.) a když přijdu domů, najednou mám přehodit pomyslný čudlík muž/žena v hlavě. Většinou mi pomáhá sprcha, jiný parfém, dlouhá sukně, krátká meditace, propojení s mojí vnitřní bohyní a místo u plotny. Když vařím, peču, tančím a voním po konvalinkách – cítím se více jako žena.

Pokud tedy chcete, abyste vedle sebe měla skutečného muže, musíte mu to dovolit pomocí své ženskosti. V té opravdové je mnohem větší síla, než si dovedete představit.

Nebuďte ve vztahu tahounem

Zařizovala jste vždycky program na víkend, pomáhala svému muži vybudovat firmu a byla schopna si nechat přezout pneumatiky nebo používat vrtačku. Všechno špatně. Žena by měla stát a podporovat svého muže v jeho vizích. Neměla by být jeho permanentním obchodním partnerem nebo hodinovým manželem. Stačí jen, když mu bude přes sdělování svých pocitů ukazovat, zda je spokojená a naplněná. Na její pocity by muž měl poté reagovat. A co když dlouhodobě nereaguje? Poté nejspíše neumí pracovat se svojí mužskou složkou a je jen na vás, jestli chcete být ve vztahu se ženou, nebo mužem. Já osobně bych to nikdy nechtěla.

Mějte svůj vlastní svět, zájmy i přátele

Souhlasím s tím, že muži jsou lovci a nebaví je mít všechno jisté. To neznamená, že byste svému muži měla dávat permanentní nejistotu, ale… rozhodně byste pro něj měla být vzácná i po těch letech vztahu. Když budete doma sedět na pozadí, nebudete mít žádné přátele ani vlastní zájmy, váš muž se bude nudit a rozhodně nebude mít motivaci ke změně. Mějte tedy svůj vlastní svět, nebojte se vyrazit ven tančit i bez něj a tak trochu mu občas i ukažte, že se bez něj nezblázníte. Muž prostě potřebuje výzvy i v této podobě. Uvidíte, že bude více ochoten pracovat nejen na vašem vztahu, ale i jeho vlastním růstu.

Potřebujete pomoci v oblasti partnerství? Rády vám pomůžeme: Tým kouček