Jak si zvýšit sebevědomí?

Málokterá z nás žen je sama se sebou dlouhodobě spokojená. Jak ukazují průzkumy, každá žena na světě držela někdy v životě dietu, více než polovina z nás si myslí, že by měla být lepší matkou a partnerkou, a jen hrstka žen je finančně zcela nezávislá na svém partnerovi nebo rodině.

Každý den pracuji se ženami, které chtějí zdravě navýšit své sebevědomí a cítit se ve svém životě lépe. Sestavila jsem na základě mé praxe jednoduchý postup, jak dosáhnout vyššího, a hlavně zdravého sebevědomí.

1 krok k sebevědomí – Vlastní svět – můj pevný hrad

My ženy se tak rády obětujeme pro druhé. Staráme se o naše děti, partnery, rodiče, kamarádky, zapomínáme však na sebe. Řekněte, kolik dní v měsíci se věnujete pouze sobě? Jak často si zajdete na kosmetiku, věnujete se svým myšlenkám, vzděláváte se, cvičíte? Kouzlo našeho celoživotního štěstí je primárně založené na vašem vztahu k sobě samotným. Jak se máte rády, zda jste k sobě citlivé a do jaké míry sebe dáváte na první místo ve svém životě. Řešte tedy nejdříve sebe, svůj dobrý pocit. Až poté se zajímejte o ostatní. Když nebudete v psychické pohodě vy, nebudete mít kapacitu na rozdávání dobrého pocitu druhým.

2 krok k sebevědomí – Úspěch v práci  – vaše cesta k životnímu naplnění

Pokud jste sama se sebou šťastná, a máte vyrovnaný vlastní svět, dalším krokem k vašemu sebevědomí je zlepšování se v oblasti vaší práce. Měla byste pracovat tam, kde vás to bude nejen bavit, ale i přinášet zajímavé finanční ohodnocení. Pokud nevíte, co vás baví, doporučuji vám odhalit si takzvané talentové vlohy. Nezapomeňte, že pokud budete v oblasti práce prožívat radost, nebudete materiálně i psychicky závislá na vašem partnerovi. To vztahu prospívá a pozice v něm jsou poté  rovnovážné. Zároveň rozvíjíte svůj intelekt, vzděláváte se a můžete kariérně růst.

Podívejte se na mé video o sebevědomí zde: Jak si zvýšit sebevědomí?

3 krok ke zdravému sebevědomí – Harmonické zdraví – obraz vašeho myšlení

Když dnes hledíte na své tělo a tvář, jsou jasným obrazem toho, jak se máte ráda a jaké psychické potíže vás trápí. Tvrdím, že každý fyzický problém a disbalance, mají svůj základ v psychické rovině. Pokud se tedy staráte o svou duševní hygienu, zcela automaticky se budete starat i o vaši životosprávu, pohyb a zevnějšek. Vnímejte tedy vaše tělo a pracujte na něm. Když se budete cítit ve své tělesné schránce dobře, vašemu sebevědomí to rozhodně pomůže.

4 krok ke zdravému sebevědomí – Vlastní finance – vaše zajištění bez závislosti na ostatních

Posledním krokem k vašemu zdravému sebevědomí jsou vaše finance, přesněji řečeno vaše finanční inteligence a z ní vyplývající péče o finanční situaci. Pokud se chcete sama se sebou cítit dobře, měla byste být vládcem svých financí. To znamená – mít vlastní finanční příjem, mít přehled o svých výdajích a chytře plánovat, jak peníze investovat a rozmnožovat.

Přečtěte si: Jste emočně závislí?