Typologie jeho EX. Naučte se to s nimi!

Navíc, typologicky je expartnerek více “druhů” a tak si je dneska pěkně rozseparujeme.

Prototyp EX č. 1 – Super kamarádka

Taková ex je největší oříšek. Váš partner s ní totiž chce trávit čas a tvrdí, že jsou pořád skvělí kamarádi. Může to tak být, ale z mé praxe tvrdím, že pokud jsou daní dva dobří přátelé, mají velkou šanci být i dobrými partnery. A jak se tedy zachovat? Určitě partnerovi dejte volnost, aby si přišel na to, že to zas tak horké s tím kamaráděním nebude. Protože, pokud se jim vztah rozpadl, kamarádství v něm nemohlo fungovat. Zároveň, když se dva rozchází, zcela jistě jim je to líto a snaží se alespoň nějaký vztah zachovat. Dle mé praxe to v 90% stejně nevyjde, ale na to si musí ten váš přijít sám. Když mu budete dělat scény, vy budete ta nepříjemná a jeho ex ta kamarádka, co mu rozumí a to je špatně!

Prototyp EX č. 2 – Emoční vyděrač

Určitě vám v tomhle rozpoložení bude lépe, protože vy jste právě ta, která je příjemná a expartnerka ta, která dělá nepříjemnosti. I taková ex však může vztah otrávit, a to tím, že ji váš partner může pořád řešit a mít tendence se jí podvolit. Je ale obětí manipulace, což nemusí vidět. V tomto případě se snažte nejen s partnerem vyřešit, jak s ní komunikaci omezit, ale také mu jemně naznačte, že s ním partnerka manipuluje. Kupte mu například CD o  manipulaci : Jak zneškodnit manipulátora , aby pochopil, co to vlastně manipulace je. Sama se však do komunikace s jeho bývalou nepouštějte a držte si svou pozici v pozadí. Buďte ta, která podporuje a chápe, dává zdravou zpětnou vazbu.

Prototyp EX č. 3 – Nebezpečná hysterka

Svým způsobem nejnáročnější prototyp, protože je extrémně otravný a také nebezpečný. Může vám vyhrožovat, dělat nepříjemnosti, otrávit psa a prostě není psychicky v pořádku. Na vašem partnerovi byla emočně závislá a teď neví, co se sebou. V tomto případě bych byla částečně aktivní a ukázala jí, kde je její pozice a jakou pozici mám já. Zároveň bych ale držela emoce na uzdě a rozhodně se nenechala zatáhnout do nějaké emoční hádky, křiku a hysterických scén. Zapište si do hlavy, že vy jste ta, která je výše a také, že z každého boje i debaty byste měla odcházet jako královna.

Přečtěte si také Vytvořte si s partnerem podzimní pohodu