Žijete s toxickým partnerem? Těchto 5 znaků jej odhalí!

Každá lidská bytost touží po tom, aby byla milována i přijímána bez podmínky. Právě proto vstupujeme do partnerských vztahů, a děláme maximum pro to, abychom vytvořili harmonické partnerství, které nám bude přinášet kýžené emoce i podporu.

Bohužel, ve své praxi se často setkávám s tím, že setrváváme ve vztazích s protějšky, kteří jsou pro nás absolutně toxičtí. To znamená, že do našeho života nepřináší prakticky nic hezkého, ale i přesto neumíme ze vztahu s takovým člověkem vystoupit. Jak je to možné? A jak se vlastně vymanit ze vztahu s toxickým protějškem?

Ještě než vám prozradím celkový postup, jak z energeticky náročného vztahu vystoupit, pojďme se podívat na rozpoznávací znamení toxického partnera. Protože, nejdříve je zapotřebí si uvědomit, jestli s někým takovým vůbec žiju, a až poté udělat příslušné kroky k tomu, abych se ze vztahu vymanila. Tak zde je pět jasných znaků, že žijete s toxickým protějškem.

Nechce se vám číst celý článek? Zde je video!

 Znak # 1 – Měníte se v jinou (ne příliš šťastnou) osobnost

Je pro mě až neuvěřitelné, jak moc se dokáže změnit žena, která dlouhodobě žije s toxickým protějškem. Před vztahem samotným to byla veselá, sebevědomá osobnost, která milovala život. Později se z ní stává ta, která si nevěří, nemá své vlastní názory, ztrácí své přátele a stává se zcela závislou na svém protějšku.

My ženy se bohužel často přizpůsobujeme svým protějškům, a neumíme si ve vztahu stanovit svojí hranici. Odcházíme z vlastních životů a žijeme ty druhých. A tak vlastně ztrácíme sami sebe, svůj vnitřní domov. Když poté partner odejde, nemáme nic, ani sami sebe.

Často konzultuji se ženami, které jsou milenkami ženatých mužů, a právě tyto osobnosti se prakticky vždy změní k nepoznání. Ze svobodných a inteligentních žen se stávají hromádky neštěstí. Které navíc ani nevědí, jak se z tak vyčerpávajícího a toxického vztahu vymanit.

Pokud jste milenkou ženatého muže a nedaří se vám z toxického vztahu vymanit, zkuste můj online koučinkový kurz Generální úklid života, nebo se objednejte na osobní konzultaci. Moc ráda vám já, nebo můj tým koučů, pomůžeme!

Znak # 2 – Dostáváte se do spárů manipulace

Manipulace patří mezi nekalé komunikační techniky, které využívá manipulátor k tomu, aby dostal druhou stranu tam, kam potřebuje. Nevědomky často manipulují lidé, kteří prostě neumí zdravě komunikovat. Druhou skupinou jsou vědomí manipulátoři, kteří jsou podle mého názoru extrémně nebezpeční. Jsou to lidé, kteří s vámi manipulují cíleně, tím pádem si vás vůbec neváží a jen vás využívají ke svému prospěchu. Jsou to často narcistní a psychopatické osobnosti, se kterými není vůbec lehké žít. 

A právě takový typ člověka pro vás může být ve vztahu absolutně toxický. Začnete ve vztahu s ním ztrácet sebevědomí, energii a hlavně budete v permanentních pocitech strachu i viny. To jsou základní dvě emoce, které ve vás manipulátor probouzí a využívá je k manipulaci s vámi.

Znak # 3 – Začínáte energeticky strádat a onemocníte

Když s někým žijeme v partnerství, jsme propojeni nejen na hmotné úrovni, ale také na té
energetické. To znamená, že se vzájemně ovlivňujeme na mnohem hlubší rovině, než si běžně dokážeme představit.

Pokud žijete s toxickým partnerem, který s vámi manipuluje nebo pro něj nejste důležití, zcela přirozeně se takový stav somatizuje do ztráty vitality i energie. Dříve či později do vašeho života přijde únava, bolesti i nemoci. Protože jste prostě s někým, kdo vaši životní energii vysává, a vy jste s ním v úzké propojce.

O tom, jak pracovat se svou energetikou, mluvím ve svém online programu “Generální úklid života”, tak si jej kdyžtak stáhněte a zamakejte na své energetické balanci.

Znak # 4 – Nejste pro něj na prvním místě

Je to workoholik, extrémní sportovec nebo má děti z prvního manželství, které jsou pro něj nejdůležitější na světě. I tohle pro vás může být toxický protějšek. Prostě bude něco nebo někdo vždy důležitější, než vy. A to je stav, který v partnerství zdravý není. Naopak je zcela přirozené, když jsme pro naše protějšky tou nejvyšší prioritou, a vše ostatní se podřizuje našemu společnému životu.

V momentě, kdy ve vztahu permanentně vnímáte svoji nedůležitost, stává se pro vás takové propojení toxické. Pohltí vás emoce smutku, beznaděje i vzteku, které vás budou ovlivňovat jak v rovině psychické, tak i fyzické.

„Věřte mi, že máte nárok na to být pro někoho nejdůležitější na světě, a můžete jít životem s někým, kdo vás bude plně milovat, vážit si vás i dávat plnou podporu.“

Znak # 5 – Emoce a jejich projevy jsou pro něj zbytečností

Ano, my ženy umíme s emocemi pracovat mnohem lépe, než muži. Je to způsobeno i tím, že více využíváme svoji pravou hemisféru, která je zodpovědná za naši emocionalitu a kreativitu. Nemůžete tedy od mužů očekávat, že se budou ve svých vlastních, i našich, emocích skvěle orientovat. Na druhou stranu, silného muže poznáte podle toho, že je schopen ustát emoce své ženy a neutíká před nimi.

Toxičtí partneři často zesměšňují emoce ženy, nebo před nimi cíleně utíkají. Nejsou ochotni dát ženě podporu v momentě, kdy je křehká a citlivá, a naopak jí dokážou srazit neurvalým nebo chladným přístupem.

Pamatujte si, že žena potřebuje ve vztahu projevovat své emoce, a nemůže být stejně racionální, jako její muž. Pokud vám partner něco takového neumožňuje, a naopak vás v tomto ohledu zesměšňuje, určitě se nad tím pozastavte. Není to v pořádku!

Závěrem…

Za 15 let mé praxe jsem pracovala se stovkami žen, které byly ve vztahu s toxickým partnerem. Klíčem k tomu, aby se uzdravily, byla práce na jejich vztahovém naprogramování  a odhalování Emočních rovnic, které se jim v životě stále dokola potvrzovaly. Až když jsme posílily jejich vnitřní systém a uzdravily jejich sebevědomí, měly sílu ze vztahu vystoupit a svůj život měnit. O tom, jak to všechno zvládnout, napíšu další separátní článek. Vyjde již brzy 😉