Trpíte DIETOFOBIÍ?

Hned vám to děsné slovo vysvětlím. Tak tedy, máte bolesti břicha, když slyšíte slovo dieta? Máte panické ataky, když vidíte dietní jídlo nebo pití? Zjistila jsem, že čím dál tím více mých klientek trpí absolutním strachem ze začátku diety. A protože extrémní strach z něčeho je jednoduše fobie – máme na světě nový termín DIETOFÓBIE. Jsem zvědavá, kolik mých kolegů z branže si vezme můj výraz za jejich (jako tomu bylo u mého pojmu „Psychologie hubnutí“), v každém případě, taková fobie existuje a vy si dneska otestujte, jestli jí trpíte.

Za každou kladnou odpověď si dejte jeden bod:

  1. Držela jste více než 5x v životě neúspěšnou dietu?
  2. Když si plánujete, jak začnete jíst zdravě, cítíte se u toho pod psa?
  3. Zdravé jídlo je pro vás traumatickým zážitkem?
  4. Nesnášíte cvičení a musíte se přemlouvat, když tam jdete?
  5. Jste více než na jedno zdravé jídlo alergická?
  6. Máte extrémní strach ze začátku hubnutí a oddalujete jej?
  7. Svému okolí často říkáte, že na hubnutí teď není čas?
  8. Rozčilují vás hubnoucí kamarádky, které štěbetají o zdravém jídle a cvičení?
  9. Cítíte extrémní uspokojení, když si dáváte něco nezdravého?
  10. Nevěříte už vůbec, že by se někdy mohlo podařit vaše  hubnutí?

Vyhodnocení:

10-7 kladných odpovědí

Zcela jistě trpíte DIETOFOBIÍ a jste již ve stavu, kdy nezačnete hubnout ani pomocí páru volů. Jste bohužel ve stavu, který pro vás může být nebezpečný, a měla byste se svojí psychikou něco začít dělat. Tak třeba, začít pracovat na odblokování vašich strachů. Může se totiž stát, že jednoho dne budete vážit tolik, že ani nebudete mít sílu na to se strachů zbavit.

6-4 kladné odpovědi

Můžete si oddechnout, netrpíte DIETOFOBIÍ, ale o hubnutí smýšlíte negativně. Bloky, které jste odhalila, byste měla v sobě zpracovat a odstranit je. A to co nejdříve. Ať zbytečně neriskujete, že se vám změna životního stylu nepodaří. Vždyť, hubnutí by mělo být o pohodě, ne o strachu.

3-0 kladných odpovědí

Vy rozhodně DIETOFOBIÍ netrpíte a naopak je váš stav zcela zdravý. Vždyť, děláme všechno to zdravé kvůli sobě a našemu tělu, moc dobře víme, že cvičit a dobře se stravovat je fajnová záležitost. Gratuluji vám, máte zdravý přístup nejen k hubnutí, ale také sama k sobě. I když máte nadváhu, máte velkou šanci, že s kily zatočíte!