Co dělám pro svou imunitu?

V návaznosti na mnoho vašich dotazů jsem pro vás připravila krátký článek o tom, jak efektivně pracovat na své imunitě. Věřím tomu, že když pracujeme na své psychice i fyzické kondici, může naše tělo skvěle fungovat i se vyrovnat s nemocí.

Svému tělu i duši se věnuji každý den. To znamená, že svému zdraví dávám prioritu. Není mi jedno, co jím a jak se hýbu. Pokud chcete mít lepší imunitu, potřebujete svému zdraví dát prioritu a investovat do něj čas i energii. 

K práci na sobě využívám ráno. Raději jdu spát dříve, ale je pro mě důležité mít pohyb na čerstvém vzduchu, trochu si zacvičit jógu, dýchat a otužovat se.

Ano, otužuji se. Beru to za stěžejní část mé péče o imunitu. Pokud neznáte pana Wim Hofa, vřele doporučuji všechny jeho materiály a programy. 

Mám dostatek vitaminu D. Jak ukázaly mnohé výzkumy, je pro naši imunitu zásadní. V létě ho vysazuji, protože je slunce, ale od září do května ho přijímám v klasických vitaminech. Kromě déčka do sebe dávám vitamin C, kvalitní laktobacily, zinek a na začátku podzimu si dám kůru s výrobky od Energy. A těmi jsou…

Každý den piju nápoj s kolagenem, díky kterému mám nejen lepší imunitu, ale i kvalitnější kůži, nehty i vlasy. Vyzkoušela jsem Inca Collagen, který mi maximálně vyhovuje. 

Dračí krev a Vironal. To jsou dva hlavní produkty, které od Energy používám a mám s nimi skvělou zkušenost. Kdykoliv jsem jen cítila náznak poklesu imunity, zachránily mě. 

Kvalitní jídlo a pitný režim. Přes 8 let nejím lepek, nesáhnu na kravské mléčné produkty. Maso jím, ale nekombinuji s klasickou přílohou. Snažím se nejíst večer před spaním. Miluju bylinkové čaje, vyhýbám se slazeným nápojům. 

Prošla jsem čistkou mého emočního podvědomí. Odstranila programy, které mi bránily v tom být šťastná i zdravá. Byla to (a stále je) dlouhá cesta sebepoznání, bez které bych nebyla tam, kde jsem. Věřím, že to mé imunitě pomáhá nejvíce – být v souladu se sebou a být šťastný. 

Nejsou mi jedno mé emoce. To ony jsou zodpovědné za to, v jakém stavu je naše tělo. Vnímám tedy své pocity a vědomě s nimi pracuji. Právě emoce jsou pro nás buď léčivé, nebo toxické. 

Mám dostatek obejmutí i kvalitního sexu 🙂 Možná se teď smějete, ale já jsem si jistá tím, že hormony naši imunitu razantně ovlivňují. A když máte dostatek intimností, které vás baví, máte s imunitou vyhráno. 

Medituji a poznávám moudrost svého těla. Čím jsem starší, tím mě více baví klid, než dynamika. Naslouchat svému tělu, dát mu vědomý pohyb, meditovat a objevovat ticho. Podpořit jej skrze marma masáže i Continuum movement. To jsou mé nové cesty, které teď s láskou objevuji. 

Tak to je má cesta za imunitou. Vede skrze péči o sebe, vědomý pohyb, kvalitní stravu i šťastné vztahy. 

Jinak, připravuji pro vás nový meditační program, tak pokud o něm chcete dostat jako první informaci, registrujte se zde: MEDITACE LENKY ČERNÉ 

Vždy, když vydám novou meditaci, budu vás o všem skrze email informovat 😉 

Vaše 

Lenka Černá