Pečujte o svůj vnitřní diamant

Tento týden jsem měla schůzku s mojí klientkou, která na sobě už dlouhá léta pracuje. Opustila nefunkční vztah, vybudovala si vlastní kariéru a ze ženy, která byla závislá na svém muži, se stala soběstačná a nádherná žena. Avšak, i přesto že sama v sobě viděla velkou vnitřní krásu, stále si k sobě přitahovala muže, kteří jejímu světu neodpovídali.

Byli nesamostatní, neuměli se oblékat, žili na pokraji finanční nouze nebo nevěděli co se svým životem vlastně mají dělat.

Během schůzky jsme postupně přicházely na to, proč si do svého života přitahuje nevhodné partnery i situace. A došly jsme k zajímavému zjištění. Moje klientka se bála, že její vnitřní síla a krása bude pro muže nesnesitelná. Že její sílu i krásu neustojí, a tak raději klesla na jejich úroveň. Stala se z ní spasitelka, která mužům pomáhala dosahovat jejich snů, učila je oblékat, chovat se ve společnosti. A tajně doufala, že když takto na svém muži zapracuje, jednoho dne její “nový” muž přijde, spatří plně její krásu a začne o ní pečovat.

Nic z toho se bohužel nestalo. Všechny vztahy se rozpadly a její muži se navrátili do starých kolejí. Zůstali od bláta, špatně oblečení, bez peněz i životního směru.

A co nám z výše uvedeného příběhu plyne?

Náš protějšek nám ukazuje, do jaké míry se máme rádi

Nikdy nemůžeme nadávat na naše partnery nebo partnerky a vyčítat jim, že by se měli změnit. Oni jsou doopravdy jen odrazem našeho vnitřního světa, který je buď vyrovnaný nebo má svá slabá místa. Pokud si do života přitahujete nevhodný typ protějšků, zamyslete se nad tím, co vám konkrétně zobrazují. Dost pravděpodobně to bude snížená sebedůvěra, ze které plyne spoustu forem negativního chování. Nejčastěji se snažíme o přijetí od toho druhého a tak se dostáváme do pozice spasitelů, pomahačů nebo přizpůsobovačů.

V momentě, kdy skutečně budete milovat své JÁ a nebudete dělat ústupky při volbě protějšku, může do vašeho života přijít ten pravý nebo pravá.

Není nic špatného na tom uvědomit si vlastní obrovskou hodnotu

A dostávám se k názvu mého článku. Co se stane, když přijdete do společnosti a řeknete o sobě: “Jsem si vědoma toho, že mám obrovskou hodnotu”. Lidé si o vás nejspíše pomyslí, že jste egocentričtí sobci. Tak je to v české společnosti zavedené. Co je ale špatného na uvědomění si toho, že mám svoji hodnotu a dokázala jsem něco, co druzí ne? Já osobně mám zásadu, že se nad nikým nebudu povyšovat. Zůstávám v pokoře a spíše mlčím, než mluvím o sobě. Ale zároveň sama sebe každý den posiluji v tom ohledu, že jsem vzácný diamant, který jsem však sama musela vybrousit. Nebylo to rozhodně zadarmo.

Doporučuji vám udělat si každý den vizualizaci, kdy si v oblasti vašeho srdce představíte zářící diamant. Vnímejte jen jeho záři a vnitřně se usmívejte. Můžete si pro sebe říci: Já jsem. Mám svojí obrovskou hodnotu.

Král zůstává králem, ať je kdekoliv a s kýmkoliv

Moje klientka je “královská”. Má obrovské charisma. Jenže jak se chovala ve vztahu k muži? Udělala ze sebe selku, aby mohla být svému muži nablízku a doufala, že z něj tak jednoho dne udělá krále. Funguje to takhle? Určitě ne. Pokud se chci chovat královsky, musím k tomu učinit mnohá rozhodnutí a být také disciplinovaná. Jen si představte, že by král přijel do jeho vesnice a místo toho, aby se jen s lidem pozdravil, šel by s ním na pole a zde dřel. Aby lidu pomohl. Tak to nefunguje. Král je tu od toho, aby panoval a motivoval svůj lid. Ano, možná si zde někdy u vybíral svoji nastávající (alespoň to tak je v pohádkách 🙂 , ta už však musela stát za to, aby zvládla svoji úlohu královny, souhlasíte?

Pokud chcete mít královské chování, nemůžete dělat kompromisy a být (i dočasně) sedláky. Můžete pro ně být motivací a zdrojem moudrosti. Zde to však končí. Stejné to je s výběrem lidí, kteří budou po vašem boku. Mají na to, být královští, potenciál?

Svého vnitřního diamantu se nemohu bát

Zní to asi paradoxně. Kdo by v sobě nechtěl cítit vnitřní sílu i krásu. Jenže, já se doopravdy často potkávám s tím, že se lidé sami sebe v tomto ohledu bojí. Protože mají strach z toho, že je takto okolí nepřijme a zůstanou osamocení.

A víte co? Já bych raději byla přechodně sama, než abych potlačovala svůj potenciál. Protože, když budu věřit sama v sebe a přijmu svoji sílu, dříve či později se objeví tací, kteří mě takto budou milovat. A budou na úplně stejné vlně, jako jsem já.

Pokud potřebujete pomoci s broušením svého vnitřního diamantu, jsem tu pro vás i můj tým koučů.