Přelaďte se na léčebné vibrace

Každý živý tvor na této planetě má svoji unikátní vibraci. Ať je to brouk, veverka nebo lidský jedinec. Přírodní systém v sobě obsahuje harmonické vibrace, které nás navrací do klidu a rovnováhy. Stejně tak má určitou frekvenci i každá lidská emoce. Čím je pozitivnější, tím je vyšší. 

Když naše energetické tělo udržujeme ve vysokých vibracích, naše fyzické tělo je zdravé a duch se raduje. A naopak, pokud jsme dlouhodobě v nízkých vibracích, přichází nemoc a deprese. Jak se tedy jednoduše naladit na vyšší frekvenci a získat tak zdraví i psychickou pohodu?

Poznejte své emoce

healing-heart-meditation-scriptAbychom se dokázali ladit na pozitivní emoce, musíme je nejdříve poznat a také je identifikovat, kdykoliv potřebujeme. Mám častou zkušenost s tím, že moji klienti nedokážou na začátku naší práce rozpoznat, jaké emoce v nich právě probíhají. A víte, čím to je? Jsme přece učeni k tomu, abychom využívali naši levou hemisféru, která je zodpovědná za logiku a analýzu. Pravá část mozku, která naopak řídí naši práci s emocemi, většinu života spíše pokulhává za tou první. Na začátku tedy počítejte s tím, že když budete chtít své emoce přesně pojmenovávat, může vám to jít těžce. Uvidíte ale, že vaši dovednost pravidelným tréninkem rozvinete.

Emoce můžete cítit i na fyzickém těle

Každá emoce, kterou prožíváme, se projevuje i v rámci našeho fyzického systému. A pokud si onu negativní nedovolíme prožít a pustit, právě zde se vytváří určitý blok, kterému říkám “emoční cysta”. Může se vám tedy po nějaké době tlumení a blokování emocí stát, že máte pravidelně bolesti na hrudníku, knedlík v krku, chronicky vás bolí bedra nebo se vám dokonce objeví skutečná cysta. Zkuste se večer před spaním zaměřit na své tělo a vnímejte, jaké emoce a kde cítíte. A opět počítejte s tím, že učený z nebe nespadl. Toto cvičení budete pro přelaďování na léčebné vibrace potřebovat.

Poznejte škálu negativních a pozitivních emocí

Náš emoční svět je neuvěřitelně pestrý a každý z nás si emoce prožívá v různé intenzitě i formě. Zároveň je zcela běžné, že u jedné situace cítí každý z nás odlišnou emoci, i když oba dva vnímají její stejný průběh. Někdo může mít například strach, ten druhý vztek a třetí se z této situace může radovat.

Během své praxe jsem s mými klienty opakově narážela na základních 7 negativních emocí, které jsme obraceli pozitivním směrem. Zde je tedy jejich přehled včetně těch, které jsou jejich opakem a léčí nás.

NEGATIVNÍ

POZITIVNÍ

SMUTEK

RADOST

NENÁVIST

PŘIJÍMÁNÍ

VZTEK

VNITŘNÍ KLID

KŘIVDA

ODPUŠTĚNÍ

NEDŮVĚRA

DŮVĚRA

BEZMOC

VÍRA

STRACH

LÁSKA

Všechny uvedené negativní emoce skutečně mají nízkou frekvenci a jsou pro náš fyzický i psychický systém destruktivní. Naopak všechny pozitivní nás mohou léčit.

Jak se tedy přeladit do léčebné vibrace?

Pokud již dokážete rozpoznat, jaké emoce během dne prožíváte, a dokážete je identifikovat na svém fyzickém těle, není nic jednoduššího, než s nimi systematicky pracovat ve svůj prospěch. V tento moment je však zapotřebí, abyste se své emoční práci věnovali pravidelně, stejně tak jako třeba chodíte do posilovny.

Jak tedy na to?

  1. Vytvořte si doma své meditační místo nebo choďte do postele o 20 minut dříve.
  2. Až budete mít klid před spaním, zavřete si oči a nalaďte se sami na sebe.
  3. Projděte vědomím své tělo a dechem uvolněte jakékoliv pnutí nebo tlak.
  4. Koncentrujte se na oblast svého srdce a představte si zde zářivé růžové světlo.
  5. Nyní si vezměte jednu z emocí, kterou se chcete dopovat, a začněte ji v oblasti srdce prožívat.
  6. Pokud se vám to nedaří, může vám v tom pomoci vizualizace vašeho zážitku, který je s emocí spojený.
  7. Volně dýchejte a zůstaňte v pozitivní vibraci co nejdéle.
  8. Přesuňte se do postele nebo v klidu přepněte do spánku.
  9. Toto cvičení provádějte každý den před spaním. Někdy postačí i pár minut, abyste se naladili na léčebné vibrace.

Proč je důležitá práce s emocemi?

Na závěr tu pro vás mám jeden, velice zásadní, argument, proč vlastně s pozitivními emocemi pracovat. Dle nových výzkumů jsou naše emoce nositeli bílkovinné struktury, což zjednodušeně znamená, že přímo ovlivňují naši buněčnou strukturu. Od našich jednotlivých buněk až po celé orgánové soustavy. Je tedy již jasně dokázáno, že to, jak se cítíme a jaké prožíváme emoce má jasný důsledek v tom, jestli jsme zdraví nebo nemocní.

Pokud chcete se svými emocemi pracovat intenzivněji, zkuste můj audioprogram „Objevte sami sebe a restartujte svůj život“. Najdete zde i 2 léčebné meditace pro odpuštění a léčení našeho srdce.

_ZAK_2017_005_BANNER_500X300PX_LENKA_

A zde je ještě jedna tabulka emocí dle jejich frekvencí, která by pro vás mohla být zajímavá. Po kliknutí se obrázek zvětší.

emotional_scale