Toxické myšlenky, které vás blokují od životního štěstí

Naši realitu vytváří každodenní skutky a ty vytváří náš způsob přemýšlení. Každá naše myšlenka v sobě nosí určitou vibraci, která je buď pozitivní nebo negativní. Záleží tedy zcela na nás, jak budeme o životě přemýšlet a jak k jednotlivým životním situacím přistupovat.

Někdy však není lehké naši mysl ovládnout, a tak nám do vědomí přichází myšlenky, které jsou pro náš život přímo toxické. Mohou nás blokovat od důležitých životních změn a kroků, které nás vedou ke štěstí i radosti. Které to jsou?

Mám strach, že…

Strach je nejčastější emoce, kterou my lidé prožíváme. A do určité míry je zdravá, protože nás ochraňuje před kroky, které by pro nás mohly být nebezpečné. Jenže, někdy se nám emoce strachu vymkne kontrole, a začne nás zcela ovládat i v oblastech, kdy to pro nás prospěšné není. Mnoho lidí se strachuje z toho, že přijdou o majetek, peníze, zdraví nebo rodinu. Jenže, tímto způsobem přemýšlení zůstávají po celé dny, týdny i roky v negativní vibraci. Která jim bohužel dříve či později zhmotní to, čeho se nejvíce báli.

Pokud vás trápí velké strachy, které nedokážete ovládnout, přestaňte je vytlačovat z vědomí a naopak se s nimi konfrontujte. Důležité je zjistit příčinu vašich strachů, která se většinou nachází ve vašem nevědomí. Možná jste jako dítě prožívali strach z toho, že přijdete o rodiče nebo domov.. Pomocí kouče můžete na tyto příčiny přijít a z nevědomí odstranit.

Co si o tom pomyslí ostatní…

Lidská mysl má tendenci nás neustále porovnávat s ostatními. A zároveň v sobě každý z nás nosíme strach z kritiky okolí, určitého nepřijetí. V momentě, kdy se rozhodneme udělat ve svém životě změnu, strach z posuzování se většinou navýší a může nás paralyzovat natolik, že ze svých rozhodnutí ustoupíme. Což je obrovská škoda. Smiřte se s tím, že když půjdete svojí cestou, nebude pro to mít každý pochopení. Nebo potkáte ty, kteří budou vaše sny i touhy zpochybňovat. Berte to jako dobrou lekci k upevnění vaší vnitřní síly i odhodlání. Pamatujte, že VY žijete svůj život, nikoliv život druhých.

Tohle si nezasloužím…

Vyrůstali jste v rodině, která si ráda dopřála to nejlepší, nebo naopak šetřila na čem se dalo? V našem dětství často získáváme podvědomé nastavení, že právě my si nezasloužíme to nejlepší. Pro mě osobně je to jedna z nejvíce toxických myšlenek, která vás doopravdy blokuje od života plného radosti i naplnění. Zkuste se nyní zamyslet nad tím, proč byste si právě vy nezasloužili to nejlepší? Existujte zde snad při narození nějaký rozdělovník, který určuje, kdo si bude užívat a kdo nikoliv? Jsem si jistá tím, že ne. Zaměřte tedy od dnešního dne pozornost opačným směrem a pokládejte si otázku: “Co všechno je pro mě na světě připraveno?” a “Jaké sny mám a jak jich dosáhnu?”. Buďte v lásce se sebou a plně si prožijte to, že vše krásné je určeno právě vám. Stejně jako všem ostatním lidem na této planetě.

Stejně nemohu vše ovlivnit…

Občas se setkávám s lidmi, kteří mi pesimisticky sdělí, že je stejně zbytečné se o něco snažit. Je tu přece politika, vysoké placení daní, různé postihy těch, kteří se snaží a nekradou… Já s tímto přístupem nesouhlasím. Ano, žijeme v době systému, kterému se ale musíme přizpůsobit. A opět tu máme možnost na vše nahlížet negativně, zůstávat v nízkých vibracích, nebo být aktivní. A orientovat se na rozvoj, růst i v podmínkách, které máme. Mimochodem, vůbec si nemyslím, že jsou pro nás špatné. Nežijeme v totalitním, ale demokratickém systému. A máme kdykoliv možnost se sebrat, a odjet za štěstím do jiné země.

K čemu to všechno vlastně?

Poslední myšlenka je na jednu stranu toxická, na druhou stranu zcela zásadní pro náš život. Co je jeho smyslem? A proč se tu máme pořád snažit něco vytvářet, když stejně jednoho dne zemřeme? Pokud je vám více než 30 let, určitě jste nad tímto tématem již přemýšleli. A je to zcela přirozené. Každý člověk by si tuto zásadní myšlenku měl zodpovědět. A určit si svůj vlastní smysl života, který je bude naplňovat. Jaký je ten váš?

Pokud vás trápí toxické myšlenky, které vás blokují od vašich tužeb, a nevíte jak s nimi zatočit, můžete je zvládnout spolu se mnou. Zde je můj profil kouče: Lenka Černá. Poslechněte si také můj audioprogram o restartování života zde: Objevte sami sebe a restartujte svůj život.