5 překvapivých kroků, které vám pomohou k nalezení životní lásky

Možná jste již nějakou dobu bez partnera nebo partnerky. A cítíte, že byste nejdříve potřebovali udělat určitou změnu ve svém životě, díky které se ledy pohnou, a vy najdete konečně někoho, s kým to doopravdy bude stát za to.

Pokud jste tedy člověkem, který již nemá chuť něco zkoušet a chce si doopravdy počkat na “něco mimořádného”, zkuste můj dnešní, trochu netradiční, návod.

Vzdejte to

jak-najit-pravehoJak si můžete najít někoho nového, když máte všechno vzdát? Že to nedává logiku? Uvidíte, že určitý smysl to dává. U svých klientů, které trápila samota, jsem vypozorovala jeden naučený způsob chování, který pro ně nebyl vůbec prospěšný. A tím bylo vysílání agresivní energie do světa, které říkalo: “Já už konečně někoho chci a už mě to nebaví”. Když se nad celou situací zamyslíte z hlediska našich vibrací, které skutečně vysíláme do našeho okolí, jedná se o vibraci pozitivní? Spíše ne, souhlasíte? A co se tedy stane, když všechno vzdáte? Například začnete žít ve větší radosti se sebou. Budete se věnovat tomu, co máte rádi a prostě se naučíte žít bez protějšku. Budete vibrovat na pozitivní vlně, kterou přesně potřebujete. Ano, to je skutečně ten klíč k nalezení “něčeho mimořádného”. Buďte v přítomnosti, radosti a přestaňte lpět na životu ve dvou. I v jednom může být život krásný. 

Dovolte si pozorovat a ladit se

Zrovna dneska jsem byla nakupovat v Ikei, a protože je neděle, byl to tedy pěkný nářez. Vždy mě zde fascinují partnerské debaty, které jsou málokdy láskyplné a pozitivní. Většinou se páry hádají, jsou k sobě nerudní a rozhodně v jejich vztahu nepanuje radost ani naplnění. Vy máte to štěstí, že teprve můžete začít vytvářet vztah, který takový nebude. K tomu je ale zapotřebí trochu pozorovat okolí i případné protějšky. Jakého člověka vedle sebe chcete? Jaké bude mít vlastnosti? A hlavně, jak se chcete ve vztahu cítit? Zkuste se citově ladit do stavu, který je vám ve vztahu nejpřirozenější. Co přesně chcete prožívat? Klidně si všechny své myšlenky sepište

Začněte dělat to, z čeho máte strach

Dlouhá léta jsem přemýšlela nad tím, že bych chtěla zpívat. Jenže, měla jsem děsivý strach z toho jít někam na hodiny zpěvu nebo do sboru. Jednoho dne jsem si řekla, že prostě skočím a budu dělat to, na co mám chuť. Začala jsem chodit na terapeutický zpěv, kde mě nikdo nesoudí a mohu si tam skřehotat jak chci 🙂 Občas se děsně stydím, ale zpěv mi přináší to obrovskou radost. A poznávám sebe úplně z jiné stránky. Což je skvělé. Čeho se bojíte vy? Když začnete dělat novou činnost, která vás lákala, ale báli jste se jí, získáte zcela nový pocit sebevědomí. A také radosti. Nemluvím ani o tom, že právě při takové činnosti můžete potkat někoho, s kým vám bude hezky.

Ukliďte si, a pořádně!

Máte doma spoustu starých předmětů, které vám připomínají minulost? Například staré fotky, oblečení nebo dokumenty? Teď je ten správný čas, abyste se s tím vším rozloučili. Dejte si dostatek času a prostě se všeho zbavte, vyhazujte nebo darujte na charitu. Ve svém prostředí tak vytvoříte kýžený prostor pro nové myšlenky a třeba i člověka. Věřte mi, že právě tento krok je velice důležitý a udělá s vaší psychikou nesmírné divy. Jen nezapomeňte, nejde o povrchový úklid. Sáhněte do míst, kam se vám doopravdy nechce. Třeba do sklepa nebo kumbálu!

Buďte v lásce

I když nejste v partnerství, můžete mít srdce otevřené a milovat. Láska je nejvíce léčebná emoce, díky které skutečně rozkvétáme a záříme. Pamatujte na to každý den a buďte láskyplní k sobě, rodině, přátelům, okolí, přírodě nebo zvířatům. Když budete mít otevřené srdce, pocítíte neskutečnou radost ze života i přítomného okamžiku. A přivoláte tím spíše člověka, který bude mít srdce stejně otevřené.

_ZAK_2017_005_BANNER_500X300PX_LENKA_