Zbavte se svých stínů z minulosti a uzavřete ji jednou provždy

I když je tomu mnoho let, neustále se vám vrací vzpomínky na minulost, které ve vás probouzí nepříjemné emoce. Nemůžete z hlavy vymazat situace nebo člověka, který vám ublížil a stále se vracíte k tomu, jak se vlastně něco takového mohlo stát? Mohl to být váš rodič, bývalý protějšek nebo i nadřízený v práci, který se k vám zachoval nečestně.

Jeden moudrý člověk řekl, že “nezpracovaná minulost je jedem budoucnosti” a já s ním mohu jen souhlasit.

Ve své praxi i v soukromém životě se často setkávám s lidmi, kteří břímě minulosti táhnou na svých bedrech po mnoho let, aniž by si uvědomili, jak je pro ně tento energetický stav toxický. Ukřivdění a pocity viny nás mohou blokovat od nových vztahů i zažívání radosti, štěstí a vnitřního klidu. Mají také výrazný vliv na naše fyzické zdraví. V dnešním článku bych vám ráda dala praktický návod, jak konečně bolestivou minulost uzavřít, ulevit si od její zátěže a také ve svém životě vykročit zcela novým směrem.

Přijměte proměnlivost života

Ano, možná bychom si všichni přáli, aby v našem životě neustále svítilo slunce a my se nemuseli konfrontovat s různými situacemi, které jsou pro nás náročné nebo nepříjemné. Život takovým způsobem ale nefunguje, a je pro něj vcelku typické, že je proměnlivý, stejně jako počasí. Můžeme prožívat i několik let klidné období plné radosti, avšak stejně do našich dnů přijde určitá lekce nebo zlom, který bychom nečekali. Když přijmete to, že je život proměnlivý a naším hlavním úkolem je zde (kromě radosti) i sebepoznávací proces, s minulostí se lépe smíříte.

Je to jen součást vašeho životního příběhu, ale nemusí mít na vás jakýkoliv vliv. Ano, něco nepříjemného se nám stalo, ale tato událost žije jen díky tomu, že ji neustále nosíme ve svých myšlenkách. Nechte ji konečně umřít a uvědomte si, že v dané době jste dělali to nejlepší, co jste mohli. Kdybyste tenkrát věděli, jak to dělat lépe, určitě byste to tak udělali, nemyslíte?

Prozkoumejte minulost a vezměte si ponaučení

I když se vám to nemusí líbit, skutečně platí, že všechno zlé je pro něco dobré. Určité situace v našem životě nás jen vybízí k tomu, abychom sami sebe změnili a více se synchronizovali se svojí původní podstatou. Možná jste zažili trpký rozvod nebo nevěru, ale čemu vás to naučilo? Je zde nějaká lekce, kterou si do svého dalšího života odnesete, aniž byste uzavřeli své srdce? S mými klienty vždy minulost nejdříve prozkoumáme a společně přijdeme na to, proč se jim vlastně něco negativního událo. Velice často odhalíme mnoho emočních programů, které se jim jen v dané situaci potvrzovaly a těch se efektivně zbavíme, aby jim nedělaly paseku v budoucnosti. Pokud cítíte, že si nějaké vzorce z minulosti nesete a opakují se vám stále ty samé situace dokola, můžete na uzavření své minulosti zapracovat se mnou. Více informací najdete zde: Zbavte se svých stínů z minulosti.

Když pochopíte, proč se vám určité situace v životě udály, je mnohem snadnější je propustit a už se k nim nevracet. Vše má svoji příčinu, která se dá najít a trvale zpracovat. Takovým způsobem, aby se vám negativní prožitky do života nevracely.

Začněte pracovat se svými emocemi

Každý z nás má s určitou situací z minulosti spojenou konkrétní emoci, která v nás však zůstala “zašpuntovaná” a dělá nám tak trochu neplechu v našem fyzickém těle. Možná stále cítíte obrovský vztek na svojí bývalou přítelkyni nebo vůči svému otci za to, jak se k vám zachoval před dvaceti lety. A právě s těmito emocemi je zapotřebí začít pracovat, protože bez jejich ventilování se vám nepodaří jednoho dne odpustit.

Nebojte se tedy vědomě pouštět svůj vztek nebo smutek, kdykoliv vás přepadnou. Jeďte se vykřičet do lesa, vydupejte se, nebo mlaťte ručníkem do zdi. Pokud se vám chce plakat, dopřejte si to ve svém bezpečném prostoru a prostě pláč přijměte. Uvidíte, že jednoho dne už takovou potřebu mít nebudete.

O tom, jak pracovat se svými emocemi, mluvím ve svém audioprogramu “Proč nemoc začíná v hlavě”, tak si jej můžete hned stáhnout a naučit se s emocemi ještě více pracovat.

Radikálně od-pusťte

Další krok bývá pro mnohé z nás těžký, ale je to právě z důvodu, že jsme nerespektovali předešlé kroky, o kterých píšu v tomto článku. Abychom byli schopni finálně odpustit (a to jak ostatním, tak i sami sobě), musíme nejdříve celou situaci z minulosti pochopit a zapracovat na svých potlačených emocích. Je velice pravděpodobné, že vám radikální odpuštění nepůjde, pokud na výše uvedených bodech nezapracujete!

Samotné odpuštění je tím největším vysvobozením, které vám skutečně pomůže minulost finálně uzavřít. Uzavřete ji na energetické úrovni a pročistíte tak vztahy s těmi, kteří vás po léta zatěžovali, aniž by o tom věděli. Když druhému odpustíme, otevíráme znovu své srdce a dáváme tak sami sobě možnost žít svůj život znovu v radosti a lásce.

Uvědomte si, že odpuštěním děláte tu nejlepší službu sami sobě! Je úplně jedno, jestli si jej druhý zaslouží, důležité je, že se právě vy zbavíte velké zátěže!

Pokud si s odpuštěním nevíte rady, mohu vás tímto zásadním procesem provést pomocí mé meditace o odpuštění. Je součástí audioprogramu o tom, proč nemoc začíná v hlavě a najdete jej zde: Proč nemoc začíná v hlavě.

A co když se vracíme?

Může se stát, že i když jste na uzavření minulosti intenzivně pracovali, stále se do vašich myšlenek vrací. V tomto případě bych vám doporučila opětovně odpouštět, a hlavně se více zaměřit na své emoční naprogramování, které nás v uzavření minulosti může brzdit. V některých případech je lepší, když se do očisty pustíte s terapeutem nebo koučem, který vás celým procesem provede.

Tak vám moc držím palce!