7 chronických vět, které používají nedospělí muži

Tento článek je věnovaný všem ženám, které si ze srdce přejí najít životního partnera, jež pro ně bude stabilním bodem. Takového, kterému si dovolí plně otevřít své srdce a skrze svoji ženskou emocionalitu jej podporovat na jejich společné cestě životem. Rozhodně mým článkem nechci poškozovat muže, ani nejsem typem ženy, která by mužům něco vyčítala.

Jen se v mé praxi i v životě samotném setkávám s typem mužů, kteří jsou (kolikrát i přes svůj vyšší věk) stále nedospělí. Nebo také často nejsou ve své síle a mají v hlavě totální zmatek. A tím pádem jsou pro nás ženy v mnoha ohledech toxičtí.

Nedospělého muže s absencí jeho síly nemusíme hned na počátku vztahu nebo při seznamování rozpoznat. Protože jsme chemicky poblouzněné a zároveň… chceme věřit! Když si skutečně přejeme plnohodnotný vztah, někdy naše intuitivní receptory vypneme z provozu a logicky se přesvědčujeme, že to třeba bude jinak, než tušíme. A je to v naprostém pořádku. Protože toužíme a chceme si uchovat naději. Na druhou stranu, ono je dobré naši intuici poslouchat a raději ukončit vztah s nedospělým mužem dříve, než budeme mít šrámy na srdci.

Nedospělý muž používá následující věty, které jsou pro vás přímo kopancem do hlavy… 

Třeba je tu takové slovíčko “já” místo “my”. I když jste spolu několik měsíců i let, stále vás nebere jako jednotku o dvou lidech, ale má tendenci vše rozdělovat na “já”.. a na “my” už vlastně ani nemyslí. Je zamilovaný do svého ega, vlastního životního stylu, vlastního auta.. ale už není ochoten otevřít své srdce a milovat bez podmínky nikoho jiného.

Další oblíbenou větou je “Nechci se cítit omezovaný.” Muž, pro kterého je svazek dvou lidí skličující záležitostí a má neustále pocit, že se někde (mimo vztah) musí nadechnout, je skutečně nevyzrálý a hlavně je v oblasti emocionality zablokovaný. V případě, že takového muže máte vedle sebe, otevírání vašeho srdce bude mít bolestivé následky. Protože jeho je zavřené. Vy se budete potřebovat vyživovat, ale od něj žádná výživa nepřichází. Au.

Pokud si do života přitahujete nedospělé muže a chtěla byste svůj život změnit, zkuste si přečíst moji novou knihu „Cesta mimořádné ženy“.

Najdete v ní mnoho praktických rad i cvičení, které vám pomohou k získání vnitřní síly, stability i emoční vyrovnanosti. Provedu vás generálním úklidem života ve všech důležitých oblastech.

Více o knize najdete zde: CESTA MIMOŘÁDNÉ ŽENY 

Třetí oblíbenou větou je “Já tyhle emoční debaty nezvládám.” Kdykoliv své emoce projevíte, a to hlavně ty negativní, je to začátek průšvihu. Nedospělý muž se uzavírá, vypadá jako byste ho dávala na skřipec a jen přemýšlí nad únikovým řešením. Někam rychle utéct, zavřít se, dát si pivo, zavolat kamarádům, odletět na druhou stranu světa… hlavně nic neřešit! Pamatujte si, že muž ve své síle se pozná podle toho, jak zvládá emoce své ženy. Dospělý muž umí ustát občasné bouře, které jsou pro nás ženy zcela přirozené a také je umí zklidnit. Třeba tím, že nám poskytne dostatek fyzického (ale jemného) dotyku, ukonejší nás v náručí a přijme svou ženu i když je přechodnou hysterkou.

Čtvrtou oblíbenou větou je “Ty jsi chtěla děti, tak se o ně postarej”. Pokud jste si vzala nedospělého muže a máte s ním děti, čeká vás spoustu práce. Protože nedospělý muž nechce za výchovu dětí převzít odpovědnost a spíše očekává, že vy budete ta, která se o vše postará. On může být zábavnou jednotkou, která se občas objeví doma, ale zbytek už je na vás. A v tom se doopravdy nelehce žije. Budete vyčerpaná, vzteklá na sebe, děti i protějšek. A hlavně, přestanete zářit.

Pátou oblíbenou větou je “Já vlastně nevím, co chci”. I když je mu přes třicet i čtyřicet, nemá vyjasněný životní směr a neoplývá žádnými vizemi. Nebo jen chce mít zástěrku pro to, aby s vámi neskočil do vážnějšího vztahu. Když nemá muž jasný cíl, ať už ve vztazích nebo v kariéře, je to jasná známka jeho dospělosti. Do třiceti má možná nárok, ale potom už je taková nedospělost spíše úsměvná, nemyslíte? Jak dlouho bude potřebovat, než si vše ujasní?

Šestou oblíbenou větou je “Já si nemohl pomoci, jsem jenom chlap”. Ano, zde narážím na nevěrné muže, kteří si musí svůj pocit mužství kompenzovat v paralelních vztazích. Muži, kteří mají doma malé děti a svou ženu, a přitom jsou ochotni to všechno riskovat kvůli sexuálnímu potěšení, rozhodně dospělí ani silní nejsou. Každý vztah má totiž své vlastní cykly a doopravdy přichází i “zátěžovky”, které náš vztah prověří. A právě v takových situacích poznáte, jakého muže vedle sebe máte.

Poslední oblíbená věta je pro mě osobně skutečná “jobovka”. Když ji uslyšíte, berte nohy na ramena a rychle pryč! Je to věta: “Jedině ty mě můžeš změnit k lepšímu.” Probůh, hlavně se o to nikdy nesnažte! Nejste tady od toho, abyste muže měnila k lepšímu, byla jejich terapeutkou nebo ještě hůře, jejich matkou. Potřebujete mít vedle sebe muže ve své síle, který je schopen přijmout svoji zodpovědnost, zvládat vaše emoce a hlavně nástrahy běžného života, které k nám prostě přicházejí. Zdravý partnerský vztah určitě je o tom, že se postupně rozvíjíme a měníme, ale děláme to vědomě a protože sami chceme. Nečekáme od druhého, že nás spasí nebo přivede na lepší životní cestu.

A co říci na závěr? Pokud si do svého života nedospělé muže bez síly přitahujete, vždy to má hlubší příčinu. Protože i takoví muži jsou vaším zrcadlem, které vám ukazuje, že na sobě musíte udělat ještě kus práce. Možná v sobě stále nosíte zranění z minulosti a podvědomě si vybíráte takové, kterým se nebudete muset zcela otevřít. Třeba v sobě máte sklony být pro muže raději matkou, která má vše pod kontrolou nebo sama v sebe prostě nevěříte. A tím je potřeba začít. Prací na sobě a laskavou opravou svého vnitřního světa. Když vy sama budete ženou ve své síle bez neuzavřených zranění z minulosti, můžete si do svého života přitáhnout muže, který je naopak ve své síle.

Můžete na sobě zapracovat pomocí mého online tréninku 21 duchovních klíčů k ženské sebelásce , přečíst si moji knihu „Cesta mimořádné ženy“ nebo rovnou s někým z mého týmu koučů. Více o nás zde: Tým koučů Lenky Černé