Jaké dary nám přináší partnerství?

V rámci mé profese pomáhám lidem v období, kdy se jim jejich vztah hroutí nebo z nějakého důvodu nefunguje. Provází je často negativní emoce spojené s beznadějí, že vlastně není možné prožívat v partnerství pohodu, radost a klid. V dnešním článku bych vám všem, kteří ztrácíte motivaci při hledání nebo vytváření vztahu, dala naději. A ukázala na krásy, které nám může partnerství s člověkem, vůči kterému cítíte hlubokou lásku, přinést.

Máte pocit, že je právě teď vše správně

Dlouho jsem si partnery hledala “hlavou”. Přemýšlela o tom, jaké vlastnosti by můj protějšek měl mít, jaké společné zájmy nás spojují a jestli jsme jednoduše řečeno kompatibilní. Po posledním nevydařeném vztahu, který sice vypadal idylicky, ale nebyl tam “ten pocit”, jsem vlastně vše vzdala. Slíbila jsem si, že zruším všechny mé přednastavené škatulky a požadavky. Odprostila se od všech svých představ a dovolila tomu, aby do mého života přišel člověk, se kterým splynu na úrovni mé duše, nikoliv hlavy. A když přišel? Věděla jsem, že TOHLE je přesně ten pocit. Že teď je vše správně, jsem v bezpečí, v radosti, v lásce. A na vztahu nelpím, dávám sobě i druhému svobodu. Jsem prostě tady a teď v lásce a neřeším, co bude za týden nebo za rok.

Když potkáte člověka, se kterým splynete na hluboké úrovni, vnáší to do vašeho života nesmírný klid a pocit, že je najednou vše správně. Hluboký a láskyplný vztah dává vašemu životu úplně jiný rozměr. Jen je zapotřebí se zbavit všech přednastavených požadavků, které jsou stejně jen produktem naší mysli. Nikoliv srdce.

Rozvíjíte se ve své polaritě

Když potkáte člověka, se kterým máte možnost prožívat splynutí na hlubší úrovni, přirozeně se pohybujete ve své polaritě. Žena se stává skutečnou ženou, a muž tím pravým mužem. Když jsme my ženy ve vztahu nespokojené, často s v naší polaritě přesouváme více do mužské pozice. Na muže tlačíme, máme tendenci vztah i náš společný čas řídit. Pokud v sobě ale cítíme vnitřní klid, radost a lásku… jsme skutečnou ženou. A necháme našeho muže, aby nás vedl. Ten je naopak ve své polaritě díky naší lásce a otevřenému srdci. Má možnost se plně rozvíjet ve svém životním poslání a je tak pro svoji ženu i rodinu skutečnou oporou.

Víte, že zvládnete úplně všechno

Když si svůj protějšek hledáme na základě požadavků mysli, okamžitě s tímto výběrem přicházejí očekávání. Jak by měl ten druhý vypadat, jaké finanční zázemí má a jak by se měl v určitých situacích chovat. Pokud potkáte člověka, ke kterému cítíte hlubokou lásku, veškerá očekávání mizí. Protože v hloubi svého srdce víte, že společně zvládnete všechno. A budete vedle sebe přirozeně růst, podporovat se a chápat. Ano, přijdou okamžiky, kdy se budete dohadovat nebo mít odlišné názory. Ale i v tomto ohledu je láska mocná čarodějka. Jen tak vám nedovolí, abyste se izolovali a nechali toho druhého v trápení.

Vyvarujete se bolestivé nevěry

Hluboká láska se projevuje ve všech rovinách vztahu. Od dělání společné snídaně, výchovy dětí až po sexualitu. A právě v ní můžete s tím pravým partnerem objevit novou dimenzi milování, které vás ještě více propojí a váš vztah prohloubí. Jsem přesvědčená o tom, že se my lidé potřebujeme v sexualitě mohutně léčit. Máme zde přednastavené vzorce chování, které nám ale nedovolují prožít vědomé milování. To, ve kterém se s druhým propojíte nejen na úrovni těla, ale také duše. Když se vám s druhým podaří propojit na tak hluboké úrovni, nebudete cítit permanentní nenasycení. Které většinou vede k tomu, že hledáme uspokojení někde jinde.

Vychováte šťastné děti

Když je mezi rodiči láska, dítě se cítí v bezpečí a má ve svém domově klid. Přirozeně se tak rozvíjí, méně pláče a také se automaticky přizpůsobuje životnímu tempu svých rodičů. Je ušetřeno bolestivým emocím z nepochopení, hádek a domácího dusna. Dostává od nich to nejlepší, co si pro svůj život může přát. Nepodmíněnou lásku, pohodu, klid a jednotný přístup.

Budete se uzdravovat ve všech rovinách bytí

Láska je nejvíce léčebná emoce, která má na náš život i každodenní prožívání neuvěřitelný vliv. Dokáže léčit naše fyzické tělo, dodává nám energii i touhu žít takový život, o kterém jsme vždy snili. Když vedle vás stojí člověk, který vás z hloubky svého srdce miluje, nikdy se nebudete cítit osamocení. Nehrozí vám nemoci srdce ani deprese z toho, že náš život nedává smysl.

Poznáte sebe a máte možnost se léčit

Samota je v určitém období potřebná a umožňuje nám, abychom se soustředili pouze na sebe. Ale v momentě, kdy vstoupíme do vztahu, začíná opravdová škola. Ten druhý je naším nejlepším zrcadlem a ukazuje nám na vše, co je v našem vnitřním světě nezpracované. Otevírá naše zatlačená zranění a dává nám možnost je poznávat i léčit. Mnohdy bereme situace, kdy nás druhý zranil, jako negativní. Když ale změníte úhel pohledu, pochopíte, jaký dar takové situace přinášejí. Ten druhý vás nezraňuje. Jen je spouštěčem zranění, které můžete léčit. Když budete oba dva vědomí, za jakékoliv neshody nebo zraňující situace pocítíte vděčnost. Umožňujete si totiž, abyste se oba dva uzdravili.

Pokud jste tedy právě teď v období života, kdy je pro vás láska a partnerství něčím bolestivým, přestaňte mít strach. Odprostěte se od požadavků své mysli a přejte si jediné. Potkat člověka, se kterým hlubokou lásku ucítíte. Je úplně jedno, jestli budete oba dva hrát tenis, jestli to bude blonďák nebo černovlasý hřebec. Dovolte svému srdci, aby vám vybralo člověka, se kterým budete mít ten správný pocit. Všechno ostatní se vyřeší. Protože budete mít to, co někteří lidé po celý život necítí. Pocit skutečného propojení a milovanosti.

Potřebujete v oblasti vztahů pomoci? Jsme tu pro vás: Koučové Lenky Černé