PORADNA: Partner mě nechává v pláči samotnou, co s tím?

Velice často se ve své praxi setkávám s tím, že po partnerském konfliktu propadá klientka do pláče, ve kterém ji nechává protějšek osamocenou a odchází. Mé klientky si často stěžují, že je jim přímo děsivě, když jsou na emoce samotné, a neví, jak svého partnera přesvědčit o podpoře a souznění.

V dnešní poradně bych vám chtěla dát pár tipů, jak takovou situaci ve vztahu zvládnout.

Pokud se vám nechce číst celý článek, zde je i moje online poradna:

 Přijměte své emoce a začněte s nimi vědomě pracovat

Mnoho žen si vyčítá, že se do emocí vůbec dostávají, ale já bych vás chtěla naopak nasměrovat k plnému přijetí emocí. Věřte mi, že jsou doopravdy naší přirozenou součástí, a není možné po ženě vyžadovat, aby emoce neměla. Zkuste tedy naopak emoce přijmout a uvědomit si, že nám mohou i pomáhat. Protože nám často ukazují na náš zraněný vnitřní svět, který potřebujeme vyléčit.

Slibte tedy sama sobě, že své emoce nebudete blokovat, ani se za ně stydět. Dávejte jim vědomý průchod a naučte se s nimi pracovat. O tom, jak to dělat, mluvím ve svém online tréninku Generální úklid života, se kterým můžete pracovat z pohodlí domova. Více zde: GENERÁLNÍ ÚKLID ŽIVOTA.

Pamatujte si také, že silný muž se pozná podle toho, že zvládá emoce své ženy. Pokud vám je zakazuje nebo vás v nich zesměšňuje, je zapotřebí jeho přístup změnit. O tom ale později.

Hledejte hlubší kořeny a zapracujte na sobě

Zmínila jsem se, že emoce jsou skvělým průvodcem našeho vnitřního světa, který může být plný zranění. Co to znamená? Představte si třeba situaci z dětství, kdy jste plakala a byla smutná. Rodiče vás však nepodpořili, nechali samotnou a řekli vám, ať se jdete někam vyřvat. Vy jste tedy v emocích zůstala sama, neměla jste žádnou podporu a vzniklo vám trauma, které se propsalo do vašeho emočního podvědomí ve formě Emoční rovnice. Může znít třeba takto:

 

Ve smutku jsem sama.

V emocích mě nikdo nechápe.

Mé emoce jsou na obtíž.

Při pláči prožívám bezmoc.

Mé emoce jsou špatné.

Když brečím, jsem špatná.

Takových vzorců si do sebe propisujeme desítky i stovky po celé dětství a dospívání. Podvědomě na nás poté během života působí, formují naše chování a mají tendenci se nám v životě potvrzovat. A je zapotřebí, abychom tyto podvědomé vzorce odhalili, popsali i pročistili. Protože jinak nad námi budou mít obrovskou moc. Udělat to můžete s certifikovaným koučem, já vám vřele doporučuji můj tým: TÝM CERTIFIKOVANÝCH KOUČŮ.

Nevytvářejte na partnera tlak

A ještě tu pro vás mám jednu radu. Některé ženy dělají jednu zásadní chybu. Když po tom druhém něco chtějí, vyvíjejí na něj tlak a snaží se jej co nejvíce přesvědčit o té své variantě. Jenže, čím více žena vyvíjí tlak na muže, tím více se on uzavírá.

Zapomeňte tedy na to, že ho k určitému chování přinutíte a naopak se tak trochu stáhněte do sebe. Primárně zapracujte na tom, abyste uměla se svými emocemi vědomě pracovat, chápala je a bez podmínky přijímala. Je velice pravděpodobné, že když po svém partnerovi přestanete něco nezdravě vyžadovat, on to sám přirozeně začne dělat. Protože nebude cítit nepříjemný tlak.

Chcete s čímkoliv poradit? Napište nám na zakaznicke@mindcorp.cz. Vybraná témata pro vás zpracujeme!