Skryté nástrahy vašeho (jinak šťastného) single života

Možná máte za sebou pár nepodařených vztahů, a tak jste si řekli, že si prostě chcete nějaký čas od vztahů odpočinout. Já osobně všem mým klientům po rozchodu doporučuji, ať si na chvíli dají čas sami pro sebe a naučí se žít v radosti, i když vedle sebe nikoho nemají. Být single rozhodně není žádná nemoc, naopak. Je to čas, kdy se můžete soustředit jen na sebe, více poznávat své skryté stránky a rozvíjet se v tom, kde se cítíte slabí. Jsou zde ale určité nástrahy, které vás mohou v tomto období negativně ovlivňovat nebo vám nepřidají na dobré náladě. Které to tedy jsou?

Já budu radši doma

Když jste ze začátku o samotě doma, máte tendenci pořád někam vyrážet. Prázdný byt ve vás probouzí vnitřní prázdnotu, smutek a vzpomínky na dobu, kdy jste byli se svými ex. Jenže pak zjistíte, že to vlastně tak hrozné není a zalíbí se vám večery, kdy ležíte pod dekou u televize nebo u dobré knížky. V momentě, kdy vás depka ze samoty nežene ven, trávíte čím dál tím více večerů doma, a nechce se vám vytáhnout paty z domu. Což je ale obrovská škoda. Ano, nechcete teď nový vztah a možná vám přijde zbytečné chodit se bavit mezi lidi, ale není vám na polehávání doma tak trochu málo? Překonejte sami sebe a hezky se oblékněte, choďte se bavit, tančete nebo jeďte na víkend z města. Jen se neuzavírejte před vnějším světem!

Stejně jsou všichni stejní

Po rozchodu jste si prošli nejdříve vztekem, poté velkým smutkem, a celé to období zakončila určitá letargie. Je zcela v pořádku, že si chcete od vztahů emočně odpočinout, jen si dejte pozor na určité dogmatizování typu: “Stejně jsou všichni muži stejní”. Protože, oni doopravdy všichni stejní nejsou. Někde tam venku je určitě už teď člověk, se kterým vám bude dobře, a vy opět zažehnete láskou. Jen to možná nebude za týden, ale za pár měsíců, možná i let. Kdo ví. Důležité je, abyste se nestali zapšklou bytostí, která už nevěří v to nejkrásnější, a tím je láskyplný vztah. Buďte tedy i v období single života člověkem, který dokáže milovat a má otevřené srdce. Milujte sami sebe, přírodu, své přátele.. Láska není jen v partnerském vztahu, je všude kolem nás. 

A teď to bude všechno podle mě

Mnoho žen se ve vztahu přizpůsobuje svým protějškům, i když mají často názory i představu o životě naprosto odlišné. V momentě, kdy taková žena zůstane sama, sklouzává často do druhého extrému, kterým je velké sobectví a neschopnost ustupovat ze svého. Jak jste jistě pochopili, ani jeden extrém není dobrý, a je zapotřebí se naučit fungovat někde uprostřed. Ano, umím si obhájit to, co mám ráda, ale zároveň s druhými chci vytvářet určitou synergii. Mezilidské vztahy nejsou bojem o to, kdo si prosadí své. Jsou o schopnosti s druhými sdílet i vytvářet určitou harmonii.

Pokud chcete více objevit sami sebe a restartovat svůj život, zkuste můj online trénink. Stáhnout si jej můžete zde: Restart vašeho života 

A proč už někoho nemáš?

Poslední skrytá nástraha, která vám může kazit náladu ve vašem svobodném období, je určitý nátlak okolí. Hlavně vaši rodiče nemusí dobře chápat, proč už konečně někoho nemáte a nejste normální, jako ta holka od vedle. Mé osobní doporučení je – nesnažte se to rodičům i okolí nějak intenzivně vysvětlovat. Buďte ve svém postoji pevní a prostě jim řekněte, že se nyní takto cítíte šťastní a že je to váš život, ne jejich. Je velice důležité, abyste vy sami byli o správnosti svého období přesvědčeni, protože jinak to z vás druhá strana ucítí. Ale to důležité je – neobhajujte se a nevysvětlujte příliš.

_ZAK_2017_005_BANNER_500X300PX_LENKA_

Přeji vám, ať si své single období užívate a najdete během něj svoji skutečnou podstatu. A pokud se v něm trápíte, můžete na sobě zapracovat s námi. Zde je seznam mých koučů: Tým koučů