7 návyků pro život v hojnosti a radosti + video

Máte pocit, že se váš život zasekl na jednom místě, a nemáte žádnou energii. Rádi byste udělali nějakou změnu, ale nevíte, jak se vymanit ze začarovaného kruhu povinností i stereotypu. Já jsem přesvědčená o tom, že až když změníme způsob našeho přemýšlení a vytvoříme si nové návyky, může se změnit i náš život. 

V dnešním článku i videu bych vám chtěla předat 7 základních návyků a tipů, které vás mohou dovést k životu v radosti a hojnosti.

Pokud se vám nechce číst celý článek, podívejte se na video zde:

Využijte kouzla každodennosti

Tento návyk byl pro mě osobně zlomovým. Pochopila jsem, že když se budu chtít změnit, potřebuji svoji mysl doopravdy každý den orientovat na to, co chci. Abych zůstávala v pozitivních vibracích a ukotvila se v tom, co je pro mě důležité. Zkuste se věnovat sami sobě každý den, i když to bude pár minut. Cvičte každé ráno, dávejte si bylinkový čaj, vizualizujte si budoucnost…prostě dělejte pravidelně cokoliv, vám dělá dobře! Naše mysl skutečně potřebuje každý den duchovní a pozitivní trénink, funguje to úplně stejně jako v posilovně!

Udělejte si ze svého těla nejlepšího přítele

Co si budeme povídat, když nám nefunguje naše tělo, žije se nám poměrně těžko. Když onemocníme, neužijeme si našich protějšků, dovolených, nebaví nás utrácet peníze, ani nemůžeme chodit do práce. Mnoho lidí se začíná věnovat svému tělu až v momentě, kdy jim onemocní. A to je samozřejmě špatně.

Proto vám doporučuji, udělejte si ze svého těla nejlepšího přítele, dávejte mu kvalitní jídlo a dopřejte mu každý den pohyb. Naslouchejte mu a skrze intuici se sebou zacházejte tak, abyste se udrželi dlouhodobě zdraví. Protože, když zdraví nebudete, váš život rozhodně radostný nebude.

Pochopte své emoce

Jsme vychováváni v racionálním a logickém světě, ve kterém se dává malý důraz na důležitost našich emocí. Primárně se soustředíme na hmotný svět, avšak vůbec nerozumíme tomu, co se odehrává ve světě vnitřním. A ten je primárně o našich emocích.

 

Pokud chcete prožít šťastný a naplněný život, musíte nejdříve porozumět sami sobě. Emoce jsou skvělým průvodcem našeho vnitřního světa, a mohou nám ukázat na cestu zpátky k sobě. Zkuste si následující cvičení:

Každý den večer si před spaním zapište, jaké emoce jste během dne prožívali. Ať je to smutek, vztek, bezmoc… nebo i radost a vděčnost. Pokud se vám často opakují negativní emoce, zamyslete se nad tím, proč vlastně takové emoce prožíváte a co můžete udělat pro to, abyste je ze své mysli i života eliminovali. Co ve svém životě potřebujete změnit? 

O vědomé práci s emocemi také mluvím ve svém online kurzu Generální úklid života. Pokud tedy chcete se svým strachem, bezmocí nebo křivdou pracovat, můžete si ho stáhnout hned teď: Generální úklid života.

 Buďte vděční za “drobnosti”

Jedno jógové moudro praví, že je skvělé vstávat s vděkem a usínat s vděčností. A já s ním zcela souzním. Vděčnost je tou nejúčinnější modlitbou a je zapotřebí se do stavu vděčnosti dostávat co nejčastěji. Zkuste si sami pro sebe dnes říci, za co nebo koho jste ve svém životě vděční. Dovolte si také prožít tuto krásnou emoci a zůstávejte v ní co nejdéle. Někdy nám přijde zcela přirozené a automatické, že máme kde spát nebo se díváme do plné lednice. Pro mnoho lidí na celém světě je to však sen, který se jim nikdy nesplní. Co takhle prožít vděčnost i za takové „drobnosti“, jako je teplo domova, jídlo nebo možnost vidět svět očima?

Vracejte se do přítomnosti

Náš mozek má jednu obrovskou nevýhodu. Buď nás vede do minulosti nebo kalkuluje, co se bude dít v budoucnosti. A většinou kalkuluje katastrofické scénáře, které se z 99% nikdy nestanou. Díky věčnému bilancování v minulosti a budoucnosti se však odpojujeme sami od sebe, a neumíme setrvat v přítomnosti, která je pro nás bezpečná a příjemná. A hlavně – nic jiného, než tady a teď, vlastně neexistuje, uvědomili jste si to někdy?

Trénujte tedy setrvávání v přítomném okamžiku, a to například skrze váš dech. Někdy stačí deset hlubokých nádechů a výdechů, které nás propojí s přítomností i s námi samotnými.

Otevírejte své srdce

Každý z nás si někdy prožil okamžiky, které byly pro jeho srdce zraňující. Mohl nás opustit partner, umřel nám blízký člověk nebo nás zradil přítel. Všechny takové zážitky mají obrovský vliv na naši psychiku i energetický a fyzický systém. A co je nejhorší, pokud si křivdu nebo ublížení nezpracujeme, uzavírají taková traumata naše srdce. A když máme uzavřené naše srdce, nedaří se nám přijímat i dávat lásku.

Pokud cítíte, že v sobě nosíte křivdu a ublížení z minulosti, je zapotřebí své srdce léčit a minulost uzavřít. V tomto případě je ideální pracovat na sobě s koučem nebo terapeutem. Meditační odpuštění také učím v mém online kurzu Generální úklid života. Když se vám podaří vyléčit svá zranění, začnete své srdce otevírat a konečně si dovolíte milovat bez podmínky. 

Zbavte se nepotřebného

A mám tu pro vás poslední návyk, který je podle mě velice účinný. Když se dnes rozhlédnete, v jakém prostředí žijete a jaké věci vás obklopují, co vidíte? Věřte mi, že váš životní prostor je pro vaše štěstí velice důležitý! Zkuste si tedy doma udělat pořádnou čistku, zbavte se všeho nepotřebného a negativního, a žijte v čistém prostoru.

Kdykoliv budete mít čas a chuť, věnujte se této čistce. Věřte mi, že když se zbavíme starého, vytváříme prostor pro nové. Jedině tak může do našeho života přijít. Ať je to ve formě nového protějšku, peněz nebo pracovní příležitosti.

Držím vám palce!

Lenka Černá